Favoritem na vítězství v televizní soutěži StarDance je podle sázkové kanceláře Fortuna zpěvák a herec Richard Krajčo. Těsně za ním je snowboardistka Eva Adamczyková, která získala olympijské zlato pod dívčím jménem Samková. Zájem o sázky na StarDance v posledních letech stále narůstá, stejně jako u sportu a dalších společenských sázek.

»Minulé ročníky ukázaly, že dámy to v soutěži mají přeci jen složitější. Sportovci to s ohledem na pohybové automatismy nemají zdaleka tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. A svoji roli v soutěži hraje nejenom samotný výkon, ale také všeobecná popularita, výřečnost a smysl pro humor,« řekl Roman Kovařík, expert sázkové kanceláře Fortuna.

Kurzovým favoritem je sice Krajčo, který se podle Kovaříka může opřít o několik generací fanynek i nesporné pohybové nadání, nejvíce sázek je ale vsazeno na manželský pár Evu Adamczykovou a herce Marka Adamczyka. »Frontman skupiny Kryštof je stále nesmírně populární personou, kterou znají generace fanynek ať už jako zpěváka pop music nebo herce z detektivních seriálů. Jako hudebník má samozřejmě pohybové schopnosti a dobře vnímá rytmus, nicméně klasické tance jsou přeci jen odlišná disciplína a nikde není automaticky napsáno, že to Krajčovi půjde samo. Pro část populace je navíc trochu kontroverzní osobou, a to směrem k nepřímé podpoře jistých politických subjektů respektive osob. V mluveném projevu navíc není ani zdaleka tak zábavný a zajímavý jako třeba David Prachař nebo Marek Adamczyk a jak dobře víme z předešlých ročníků, zábavné osobnosti se dostanou vždy hodně daleko,« uvedl v analýze Fortuny Kovařík.

Zvlášť Adamzcyk by podle něj mohl svým projevem oslovit širší masy. Na konečný triumf Krajča si lze u Fortuny vsadit v kurzu 4,50:1, na Adamcykovou pak v kurzu 5:1. Pokud byste měli vsazeno na jejího manžela a ten nakonec zvítězil, jak na rozdíl od bookmakerů předpovídá především bulvární tisk, pak vyinkasujete za jednu vsazenou korunu 6,50 Kč.

Do první pětice zatím podle bookmakerů patří také moderátorka a bývalá modelka Iva Kubelková (kurz 7,50:1) a herečka Ivana Chýlková (8:1). Největším překvapením by bylo vítězství cukráře Josefa Maršálka nebo již zmiňovaného herce Davida Prachaře, čemuž také odpovídají jejich vysoké kurzy 22:1, resp. 20:1. Maršálek by nicméně podle expertů z Fortuny mohl zaujmout svým vystupováním, podobně jako tomu bylo u komika Lukáše Pavláska. Ten se i navzdory tomu, že nepatřil mezi technicky nadané tanečníky, umístil v roce 2015 na třetím místě.

Česká televize poprvé odvysílala StarDance v roce 2006. V soutěži se vždy představuje deset tanečních párů v kombinaci známé osobnosti a profesionála či profesionálky. Soutěží se ve standardních a latinskoamerických tancích a získat lze titul Král a Královna tanečního parketu. Dvanáctý ročník StarDance začne dnes večer a skončí 16. prosince. Z celebrit se letos soutěže zúčastní kromě jmenovaných také zpěvačka Tereza Mašková, herečka Darija Pavlovičová a vodní slalomář Vavřinec Hradilek. Pořad standardně uvádí moderátorské duo Marek Eben a Tereza Kostková.

(pk)

FOTO – Česká televize/StarDance

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here