Home Domácí Stávkou 12. září to nekončí, ale začíná, varuje Stávkový výbor

Stávkou 12. září to nekončí, ale začíná, varuje Stávkový výbor

Stávkou 12. září to nekončí, ale začíná. Takové je motto, které představil v pravidelném vysílání tzv. Stávkového výboru i na příslušných internetových stránkách hlavní organizátor, publicista Václav Hrabák. »Věřím i já Bohu, že po přejití vichřic hněvu vláda věcí tvých se k tobě zase navrátí, ó lide český,« použil Hrabák slavný citát Jana Amose Komenského a seznámil veřejnost s tím, že hlavním tématem hodinové stávky bude elektřina.

»Stávka 12. září je prvním krokem k tomu vzít si vládu nad naší zemí zpět do našich vlastních rukou,« uvedl v novém videu Hrabák. »Má ukázat, kolik lidí je ochotno postavit se za zájmy naší země. Právě proto byla jako téma stávky vybrána elektřina. Na jednu stranu je požadavek, abychom my sami užívali naši vlastní elektřinu zcela legitimní, na straně druhé je elektřina symbolická. Ukazuje totiž, jak politici převedli velkou část naší země i nás samotné do cizích rukou. Velká část naší infrastruktury nám již nepatří, a ještě navíc na našem území budou budovány cizí vojenské základny. Může se tak velmi snadno stát, že se na naše území přesune cizí válka,« varoval Hrabák.

Uvedl, že tzv. Stávkový výbor je složený z lidí a skupin, jež si hrozící rizika uvědomují a bojují za to, abychom si naši zemi spravovali opět sami. »K tomu je potřeba, aby národ ukázal, jestli toto chce. Je k tomu potřeba odvaha,« připojil Hrabák s tím, že náš národ v minulosti již opakovaně ukázal, že odvážný je. Nyní prý nadešel čas to ukázat znovu. »Hrozí, že naše vlastní děti nebudou vyrůstat v našem vlastním státě,« uvedl Hrabák.

Konstatoval, že byly zřízeny dva bankovní účty, z toho jeden transparentní. Každý, kdo chce přispět na Stávkový výbor, může zvolit, která varianta mu více vyhovuje. První akcí však bude setkání 4. srpna od 15. hodin v Dolních Kounicích na Moravě. Informovali jsme zde. Právě na tomto historickém místě hodlají organizátoři seznámit účastníky i širokou veřejnost s konkrétní formou stávky a krátce poté vejde ve známost i to, jakým způsobem dají lidé vědět, že se do stávky zapojí. Ta má proběhnout 12. září od 13 do 14 hodin.

»Stávka 12. 9. si neklade za cíl ochromit ekonomiku země. Stávka 12. 9. je stávkou demonstrativní, tedy má ukázat množství lidí, které nesouhlasí s politikou vlády Petra Fialy. Slovo stávka je odvozené od slov: stát, zastavit. Jde o to zastavit na hodinu činnost a ukázat souhlas s požadavkem této stávky. Jde o to demonstrovat společnou sílu,« uvedli již dříve pořadatelé.

Členy Stávkového výboru jsou mj. expert na energetiku Ivan Noveský, imunolog a kandidát na prezidenta Jaroslav Turánek či politožka a předsedkyně Aliance národních sil Vladimíra Vítová. Počet zainteresovaných se však neustále rozrůstá. 

(pk)

FOTO – stavkovyvybor.cz

5 KOMENTÁŘE

  1. Podle Lenina, Stalina,Luxemburgové , Naděždy Krupské dalších
    revolucionářů se MUSÍ VĚDĚNÍ – poznání-STÁT MAJETKEM MAS. V Rusku byla v r.1921 v KAŽDÉ vesnici škola a Krupská v nich zakládala knihovny. Hulákáním na náměstí nebo stávkami NEVZDĚ
    LANÉHO , nezodpovědného a neinformovaného davu se nic moc nezlepší . Za Rakouska vznikaly Dělnické vzdělávací spolky, za 1. republiky pořádala Sociální demokracie a komunisté přednášky a školení z politologie, historie, ekonomie , za socialismu totéž- VUML, politické školení mužstva na vojně . Dnes by kurzy politologie, historie, ekonomie , jazykové kurzy a další, mohly pořádat ti, kdo vedou odbory ale dělníky nebo ty, kdo vedou odbory něco takového vůbec nenapadne.
    —A teď si prohlédnu tabulky fotbalu, tenisu, a dalších a zajdu si zařvat „Baník, Baník, Banííík do toho“.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here