Home Domácí Noveský či Turánek. Stávkový výbor se známými jmény

Noveský či Turánek. Stávkový výbor se známými jmény

Expert na energetiku Ivan Noveský, imunolog a kandidát na prezidenta Jaroslav Turánek či politožka a předsedkyně Aliance národních sil Vladimíra Vítová jsou členy tzv. Stávkového výboru, který organizuje celonárodní stávku na den 12. září. Uvedl to hlavní koordinátor celé akce, publicista Václav Hrabák.

»První červencový týden celá Česká republika relaxuje nebo je v Karlových Varech, ale my všichni, co jsme zapojeni aktivně do stávky 12. září, pracujeme každý den,« uvedl v pravidelném vysílání Stávkového výboru Hrabák.

»My lidé máme ohromnou sílu, a pokud naše síly spojíme a napřeme je jedním směrem, dokážeme cokoli. Druhá strana se vás bude snažit přesvědčit, že nemáme šanci, že si s námi politici udělají, co se jim zlíbí, ale to je přesně to, co chtějí, abychom si mysleli. A samozřejmě jsou v opozici nastrčení politici, kteří se nás o tom snaží přesvědčit, nebo se nás snaží přesvědčit, že všechno zmůže jedna politická strana. Politický systém je nastavený tak, aby lidé ztráceli naději, ostatně známe výrok klasika, že kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je zrušili. Právě proto sestavujeme Stávkový výbor, kde budou nejen zástupci opozičních stran, ale i nepolitické osobnosti, jacíkoli aktivní lidé,« uvedl na videu Hrabák.

Dodal, že iniciativa hledá dobrovolníky na práci výboru. Nejen pro koordinaci. »Může to být kdokoli aktivní nebo schopný, kdo by se chtěl stát mluvčím nebo lídrem celé naší aktivity, a kdo se dříve nechtěl projevovat, protože viděl marnost politických snah o nápravu. Jediná podmínka je snaha o prospěch celku, ne o prospěch nějaké zájmové skupiny,« připojil Hrabák a dodal, že drtivá většina obyvatel nesouhlasí s vládou Petra Fialy. »Máme jedinečnou příležitost se spojit, ukázat naši sílu a diktovat našim zaměstnancům, tedy vládě, aby plnila své povinnosti,  a pokud nebude, jako správný hospodář můžeme nefunkční zaměstnance propustit,« řekl Hrabák.

Ve Stávkovém výboru jsou dle oficiálních stránek iniciativy zapojeni kromě Hrabáka, Noveského, Turánka a Vítové rovněž mj. 1. místopředsedkyně hnutí Švýcarská demokracie Pynelopi Cimprichová, právník Oldřich Voženílek, občanský aktivista Ïvo Osovský, publicista a kameraman Jan Dolens, politolog Daniel Solis či fotograf Jiří Lomoz. Podle Hrabáka se bude výbor rozšiřovat o další jména. K další práci mají sloužit informační kanály nejen na Facebooku, YouTube či Twitteru, ale i Rumble, Odysee, Telegram či informační web vltava.news.

Celostátní protestní stávka se má konat 12. září od 13 do 14 hodin. Připojit se může každý občan, přičemž organizátoři upozorňují, že »mlčení je souhlas«. »Vláda Petra Fialy – reprezentující přibližně 28 % oprávněných voličů – rozvrátila naši zemi již natolik, že i mnozí její vlastní voliči se právem cítí být zrazeni. Členové vlády jednají přesně opačně, než slibovali před volbami. Vláda zadlužuje naši zemi nebývalým způsobem, rozhazuje naše peníze na cizí válečné konflikty a místo řádného hospodaření ožebračuje nejzranitelnější sociální vrstvy. Vnímáme, že situace již dospěla tak daleko, že není možné již dále mlčet. Aby vláda začala plnit alespoň své základní povinnosti služby vůči občanům, vyhlašujeme na 12. září výstražnou hodinovou stávku,« uvedla iniciativa již v úvodní tiskové zprávě.

(pk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here