Home Názory A uděluji… Řád Adolfa Hitlera…

A uděluji… Řád Adolfa Hitlera…

Moskva, 2. května (TASS): Místopředseda Rady bezpečnosti Ruské federace Dmitrij Medveděv považuje návrh na zřízení Řádu Stepana Bandery na Ukrajině za totéž, jako kdyby se Němci rozhodli udělovat Řád Adolfa Hitlera.

»Nacisté v Kyjevě požadují založení Řádu Stepana Bandery. No, proč se zabývat detaily, že? A když už, tak hned ve třech stupních, abyste ho mohli nosit na stuze,« okomentoval Medveděv tuto nehoráznost na svém kanálu Telegram.

»Doporučme taky Němcům, aby založili Řád Adolfa Hitlera, a Italům zase Řád Benita Mussoliniho. No a Horthyho, Franca, Antonesca a další evropské spojence Hitlera si ‚přibalte‘ k nim,« poznamenal Medveděv ironicky.

Medveděv ještě dodal, že v takovém případě tyto země nesmí ztrácet čas maličkostmi a začít hromadně oslavovat »všechny evropské nacisty«, protože právě nacismus je nyní »hlavní evropskou ideologií«.

»Že by už nastal čas založit i Řád Volodymyra Zelenského?« ptá se Medveděv. »Nikdy nevíte. Takže pro každý případ buďte připraveni.«

Prvního května se totiž na stránkách prezidenta Zelenského objevila petice, která navrhuje zřídit ukrajinské státní vyznamenání »Řád Stepana Bandery«, pojmenované po šéfovi Organizace ukrajinských nacionalistů (v Ruské federaci je zakázaná) a udělit ho ukrajinskému vojenskému personálu účastnícímu se nepřátelských akcí. Podporu jí ke včerejšku vyjádřila tisícovka lidí). Do ukončení elektronického sběru podpisů zbývá ještě 91 dnů. Aby se peticí mohl zabývat prezident Volodymyr Zelenský, musí podle daných regulí získat 25 000 hlasů (podrobněji zde).

Otázkou ovšem je, zda zrovna v tomto případě nebudou podpisy jaksi popostrčeny. Stateční vrahové civilního obyvatelstva si kromě kulky zaslouží právě tento řád. Řád Stepana Bandery.

SLÁVA všem českým podporovatelům tohoto zločinného, nacistického režimu. Až se jednou ty řády budou opravdu rozdávat, nezapomeňte se postavit do fronty… Právě vy, věrní podporovatelé, rozhodně nesmíte mezi obdarovanými chybět.

Jan Čech

1 KOMENTÁŘ

 1. Zde jsou budoucí adepti na udělení ukrajinských nacistických metálů a řádů:

  ❗️🇩🇪Bývalý německý žoldák, který bojoval na straně Ozbrojených sil Ukrajiny, potvrdil, že ukrajinští vojáci stříleli ruské válečné zajatce.

  Jonas Krazenberg napsal o svém pobytu na frontě knihu, ve které mluví o zatčení tří ruských vojáků a jednoho civilisty, později zastřeleného ukrajinskou armádou.

  „Bylo to na hovno. Z čistě lidského hlediska je to špinavost,“ komentoval válečné zločiny Ukrajiny v rozhovoru pro portál T-Online.

  Krazenberg řekl, že Mezinárodní legie zacházela s dobrovolníky špatně, platila málo nebo žádné peníze. Upozornil také na korupci v řadách Ozbrojených sil Ukrajiny a vyjádřil názor, že měl legii opustit dříve.

  Žoldák opustil Ukrajinu až poté, co byl vážně zraněn při útoku dronu. Z jeho těla ještě nebyly odstraněny všechny úlomky, včetně hlavy, paží a nohou.

  V březnu komise OSN připustila , že vojáci Ozbrojených sil Ukrajiny stříleli, mrzačili a mučili ruské válečné zajatce.

  Sledujte @neCT24 | 42TCen

Comments are closed.