Abychom měli důvod k úsměvu…

Vysoká inflace vyhnala ceny zboží do závratných výšek a naše úspory se rozplývají jako sníh na slunci. Připadá nám, že máme důvod leda tak k trpkému úsměvu. Jako když předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová z TOP 09 navrhla vyspravit státní rozpočet na rok 2023 rozprodejem »nepotřebného« státního majetku, jako například Budějovického Budvaru.

Nesmí nás mýlit, že to zrovna teď neopakuje. Proto je tak důležité, abychom dál podepisovali petici proti privatizaci tohoto národního podniku. Hned by tu byl první důvod k úsměvu, když takové nápady svým odporem proti nim zatrhneme. Ale to by nestačilo. Proto široká koalice šesti stran a hnutí a nezávislých odborníků kandidující v komunálních volbách pod názvem KSČM – FUNGUJÍCÍ BUDĚJCE připravila řadu návrhů, jak udělat naše město bydlištěm, kde stojí za to žít.

Na to, co teď trápí lidi nejvíce, jsme reagovali například tím, že chceme zastropovat ceny tepla a požadovat splnění slibů z roku 1990, které tehdy doprovázely dostavbu jaderné elektrárny Temelín. Nechceme prodlužovat smlouvy se soukromými subjekty, které využívají ke svým ziskům naše přírodní bohatství, neboli chceme navrátit vodu do majetku města. Budeme stavět městské byty i podporovat ty družstevní, aby se snížilo nájemné. Ale ve volebním programu máme i zdánlivé maličkosti, které by ale mohly potěšit třeba mnohé školáky. Navrátit by se měla výuka na školních pozemcích. Dobře si pamatuji, jak jsem byl pyšný, když jsem sklidil první mrkev, kterou jsem zasel a protrhal.

Ani naše akce před volbami by neměly doprovázet zamračené tváře. Proto bych chtěl všechny zájemce pozvat na besedu s režisérem Zdeňkem Troškou, která se bude konat ve čtvrtek 25. srpna v 18.00 hodin na Malé scéně DK Metropol v Českých Budějovicích. I když máme mnoho důvodů zrovna teď neskákat radostí, svou volbou v komunálních volbách můžeme přispět k tomu, aby náš úsměv nebyl vzácností.

Petr Braný, 2. místo na kandidátce KSČM – FUNGUJÍCÍ BUDĚJCE

Související články

4 KOMENTÁŘŮ

  1. Milý Martine, už několikrát bylo leckde zmineno, ze článek z roku 1977 Jaroslav Kojzar nikdy nenapsal, a to třeba jen z prostého duvodu, že v té době ještě v Rudém právu nepracoval.

    • Inkriminovaný článek vyšel v Rudém právu 12.ledna 1977, je zcela jedno zda byl vlevo dole nebo nahoře, podepsán byl pak (RP). Obecně je za autora považován Jaroslav Kojzar, zda tomu tak bylo nebo nikoliv není důležité. S využitím sloganu “ztroskotanci a zkrachovanci” vyjadřuje svůj názor na to s kým jde KSČM do komunálek v “Buděkjách”. Na to máte reagovat a ne řešit kdo něco napsal před pětačtyřiceti lety…

  2. Pane Braný při výčtu “široké koalice” v podání KSČM,, Asociace národních sil, Strany práv občanů Zemanovci, Domov, Česká strana národně socialistická a nezávislých, si racionálně uvažující člověk musí vzpomenout na legendární stať Jaroslava Kojzara z ledna 1977 z Rudého práva “Ztroskotanci a zkrachovanci”…

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy