Home Názory Babiš a Horáček nejedno jest…

Babiš a Horáček nejedno jest…

Nebudu to nijak podrobně rozebírat a znečišťovat si hlavu dalším nesmyslem. Jistě jste zaregistrovali, že na Andreje Babiše se valí další »óbr« problém kvůli tomu, že den před druhým kolem prezidentské volby vyzval spoluobčany, aby si na něho vsadili tisícovku. Teď se touhle výzvou zabývá kde kdo, mnozí by ho zase rádi viděli před soudem. Úplně přesně to napsal takhle: »Byl jsem ve Fortuně, kurz je 12. Vsaďte si 1000 Kč a přijďte všichni volit, vyhrajete 12 000 Kč. Babiš vždycky pomáhá, za Babiše bude líp.«

Druhé kolo dopadlo, jak dopadlo, čili pro ty, kteří si na Babiše vsadili, nedopadlo, a tak se strhl povyk. Řvou jeho političtí odpůrci, čili všichni z vlády a skoro všichni z poslaneckých a senátorských lavic, a někteří tihle neúspěšní sázkaři se dožadují svých vsazených peněz zpět. Jakože je Andrej podvedl. Nejlépe, kdyby se podařilo prokázat, že je podvedl úmyslně a že byl se sázkovkami domluvený, že se, lidově řečeno, o zisk šábnou, aby si s Monikou mohli postavit Čapí hnízdo 2.

V úvodu jsem slíbil, že se v tom nebudu detailně hnípat a hodlám to dodržet. Dvě poznámky k tomu (ne o tom) ale ještě připojím.

Kdybychom šli na dřeň, museli bychom z téhož vinit všechny sázkové kanceláře, jež to samé, co učinil Babiš, mají dokonce přímo v popisu práce – totiž vyzývat lidi k sázení. Když vás někdo vyzve, abyste vyskočili z letadla bez padáku, taky ho poslechnete? Ta náhoda, že byste přežili, se rovnala té, že Babiš vyhraje druhé kolo… Takže asi tak.

Neumíme se rozhodovat sami za sebe a vinu za tohle srabáctví pak házíme na ty, které slepě posloucháme, vlastního úsudku nemajíce.

A teď tu druhou slíbenou poznámku. Ta už nebude vtipná. Vrátíme se o 5 let a 5 měsíců zpátky. V onen den, 30. června 2017, byl tehdejší prezidentský kandidát Michal Horáček hostem pořadu Výzva Jindřicha Šídla. Jak tak hovor plynul, Horáček pravil: »Vyplatí se vsadit si teď na mě.« Více než půl roku před prvním kolem bitvy o Hrad. Řekl on z podstaty něco jiného než Babiš?

Cosi mně našeptává, že nikoli. Ba co více, že Horáček byl v tomto ohledu mnohem drzejší, neboť při volebním aktu samotném neprolezl s pouhými 9,18 procenty hlasů ani do druhého kola. A dělo se něco? Někdo po něm snad vystartoval? Samozřejmě že ne, neb Horáček se i ve zmíněném Šídlově rozhovoru hrdě přihlásil k euroatlantismu. Na rozdíl od Babiše, který v kampani hlásal, že chce mír. Proto výzva Horáčka logicky upadla v zapomnění, zatímco ta Babišova se přeměnila v další náboj do zásobníku všech těch, kteří si na něho kvůli tomu míru chtějí s gustem vystřelit a už jim dochází munice.

Robert Fish

4 KOMENTÁŘE

 1. Ve skutečnosti se i Oligarcha ovšem přihlásil k euroatlantismu. Mezi oběma pány prostě není žádný velký rozdíl. Byla by chyba spoléhat na případnou budoucí vládu ANO, že snad napraví excesy Fialy a spol. Nenapraví, půjde dál stejnou cestou.

 2. Víš Bertíku, ono není vůbec podstatné, jestli někdo z prezidentských kandidátů vyzýval k sázce na výhru své osoby. Podstatné je, že celá ta kauza se sázkami ukazuje jen a pouze na inteligenční úroveň Babišových voličů, kteří mu uvěřili a vsadili si na něj. Že ten intelekt nebude nijak ohromující, jsme tak nějak tušili. Že to bude až tak hrozné, asi netušil ani Babiš.

  • Sledujte @neCT24

   Víš Karlíku Brázdo, jenom jestli si nevsadili na Babiše příznivci válečného štváče lampasáka v.v. Pavla a teď řvou proti Babišovi, protože spekulace na Babiše jim nevyšla. Peníze přece nesmrdí a co se jich týče, nesmrdí spekulantům ani Babiš.
   O intelektu elektorátu válečného štváče lampasáka v.v. Pavla si promluvíme až mu budou doručovány povolávací rozkazy. Ukrajinci v zákopech prý docházejí a je třeba je něčím nahradit, patrně jsou na řadě Poláci a Češi, to vyvozuji z válečných příprav Fialy, Černochové a Řehky.

   …………………

   Rusové jsme s vámi.
   Ukrajinský nacismus bude poražen, a nepomůžou mu žádné zbraně od Fialy a Černochové.

   ………. Sláma Ukravína ! Sláva Kokaina………..

   Sledujte @neCT24

Comments are closed.