Home Názory Daruje Černochová Ukrajině poslední tanky AČR?

Daruje Černochová Ukrajině poslední tanky AČR?

Ukrajinský prezident Zelenský se již zřejmě brzy dočká dalšího daru ministryně Černochové. Tentokrát jej má údajně tvořit dodávka posledních 10 ks tanků T-72 z výzbroje AČR. Čeká se pouze na přesun jednoho opraveného tanku z vojenské posádky v západních Čechách do posádky dislokované na Moravě, kde má být připraveno k další přepravě na východ zbývajících devět ks uvedené vojenské techniky.

Pokud by si někdo pokládal otázku, zda ministryně obrany nepřekračuje své pravomoci, případně na základě kterého článku Ústavy ČR dodává ČR na Ukrajinu vojenskou techniku a zbraně, pak odpověď Ministerstva obrany ČR (MO ČR) je následující: »Česká republika prostřednictvím ministerstva obrany poskytuje Ukrajině v souvislosti s jejím napadením Ruskou federací formou darů rozličný materiál, včetně vojenské techniky a zbraní z výzbroje Armády České republiky. Tuto zahraniční pomoc lze charakterizovat jako významný akt zahraniční politiky státu, který náleží do působnosti moci výkonné. Vrcholným orgánem moci výkonné je v České republice podle článku 67 odst. 1 ústavního zákona č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky, vláda. O darování konkrétní vojenské techniky a zbraní, se kterými je příslušné hospodařit MO, tak rozhoduje vláda, která k jeho zabezpečení pověřuje prostřednictvím svého usnesení ministryni obrany. Darování je následně prováděno v souladu se zákonem č. 219/2000 Sb., o majetku České republiky a jejím vystupování v právních vztazích, ve znění pozdějších předpisů, kdy se postupuje podle jeho příslušných ustanovení v závislosti na charakteru darovaného materiálu.«

Další dodávka ze strany MO se připravuje v době, kdy ukrajinský prezident ovacemi a potleskem v kanadském parlamentu oslavuje téměř stoletého veterána nacistické vražedné divize SS. V době, kdy vzhledem k předpokládanému volebnímu vítězství strany SMER ve volbách se chýlí ke konci současná slovenská vládní podpora fašistickému režimu na Ukrajině. Neboť Robert Fico se v předvolební kampani na adresu Ukrajiny vyjádřil zcela jasně: Slovensko na Ukrajinu nedodá jediný náboj!

To nic nemění na postojích a v pokračujícím válečném úsilí »naší« ministryně války Černochové, která jede nadále dle scénáře z americké ambasády. Nadále napomáhá eskalaci ukrajinského konfliktu v režii USA, napomáhá v zabíjení vojáků a civilistů obou slovanských zemí. Bez jakékoliv sebereflexe, kopírujíc šlépěje krvavé řeznice Madeleine Albrightové, posilněna heslem generála Pávka »Vraťme Česku řád a klid«, které je jakýmsi pokračováním Havlova zprofanovaného upraveného hesla »Pravda a láska se marně snaží zvítězit nad lží a nenávistí«.

Miroslav Kavij

2 KOMENTÁŘE

  1. Pravicový ksindl v podobě Fialy a Rychetského Pětikoalice a Pavla se chopil své historické příležitosti a dělá si s republikou a s lidmi v republice co chce.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here