Home Názory Hurá, na důchodce!

Hurá, na důchodce!

Sedmačtyřicetiletý ekonom Mojmír Hampl načal zřejmě další z velkých útoků na důchodce. Prohlásil, že když chudne republika, musí chudnout i důchodci. Tak vyšel tento viceprezident Bankovní rady vstříc vládním ekonomům z NERVu. Jeho slova však nejsou začátkem útoku na seniory. Už Parlament na základě návrhu lidoveckého ministra Jurečky schválil plošné postižení všech funkcionářů předlistopadového režimu snížením jejich důchodů měsíčně o tři sta korun, a to za každý načatý měsíc ve funkci. Nevím, zda jej za to pochválí přeběhlíci Čalfa či Dlouhý, ale i třeba generál Pavel, který se připravoval na »komunistického špiona« v tajném kurzu MNO. Možná je funkce špiona ze zákona vyňata.

Nyní tedy má být frontální útok na důchodce. Oni prý jsou za růstem inflace, protože dostali dost kompenzací, aby mohli žít »na úrovni«, což je v porovnání s ostatními členy společnosti »nespravedlivé«. Navíc, mezi seniory je mnohem méně voličů pětikoaličních stran, oproti dalším kategoriím obyvatelstva. Vlastně jde »tak trochu« o pomstu. Podotýkám, že v obou případech, o nichž jsem se zmínila.

Nedivím se panu Hamplovi s jeho třímilionovým platem za rok. Jemu chybí málo. Senior s průměrným důchodem, údajně málo pod sedmnáct tisíc, obdrží kolem dvou set tisíc ročně. To v době, kdy máslo stojí přes padesát, vajíčko přes pět korun, činže v nájemných bytech stoupá, za elektřinu se platí násobně víc a benzin, jenž patří pro mnohé důchodce mezi nutné potřeby, protože bez něj by se nedopravili ani k lékaři, láme cenové rekordy. Tak je to dnes zařízeno. Staré spoje nejsou, nebo nedostatečné, o nových lze jen snít. Navíc to vše v době, kdy jsou odbourány výhody seniorů, pokud jde o ceny jízdenek. Vidíte, i ty slevy pro jízdenky vlakem důchodcům byly sníženy.

Podle NERVu však čeká na seniory další úder. Je třeba přece konečně zprivatizovat zdravotnictví. Zájemci o nemocnice čekají, také léky jsou prý příliš levné. Léčba je přitom tudíž drahá pro všechny. Jak k tomu přijdou ti »lepšolidé«, že musí, jsou-li nemocni, čekat až bude ošetřen důchodce, který přišel před nimi a protože je starý, častěji chodí k lékaři a potřebuje nemocniční zákroky a léky, které se tak stávají nedostatkovými? Oni při tom mají na to, aby si lepší péči zaplatili.

Krok za krokem je tedy prý třeba omezovat vyhazování peněz, jež tady jako svůj odkaz zanechala Babišova vláda. Babiš s jeho myšlením byl pro »náš národ« podle »nervistů« tragédií. Vždyť to dokonce táhl se socany a s komunisty! To slušní lidé nedělají. A Fialův tým je plný samých slušných lidí.

Třímilionový ekonom Hampl vidí cestu, jak naplnit demokracii a zbavit se příživníků. Těch seniorů, kteří ročně žijí z méně než dvou set tisíc. Je třeba zajistit, aby měli ještě méně, a pak už konečně bude naplněn sen o spravedlnosti ve společnosti. Ta totiž může nastat jen tehdy, kdy ti, kteří nepracují, tedy především důchodci, přestanou tolik ukrajovat ze společného bochníku a pochopí, že prosperitu dělají mladší generace, ty také musí vydělávat na penzisty. Proto to, co se veze, musí rychle pryč. Začít je třeba okamžitě. Pan Jurečka už začal, členové NERVu už dokonce i něco vymysleli a pan Hampl to již dokonce pojmenoval.

Takže, hurá na důchodce!

Dana Lysáková

2 KOMENTÁŘE

  1. Nevím. kde pan Hannig přišel k výběrovému označení Blaška, Skály a Vitáskové za vlastence. Já bych tyto „kandidáty“ bez šance na zvolení spíš nazval komedianty.
    Blaško je narcis, který když nebyl v SPD navržen za prezidentského kandidáta, začal na ně plivat špínu a sám se odstřelil. Nevím v čem autor vidí to vlastenectví. Možná ambiciózní hochštapler, který se za svůj úspěch zaprodá komukoliv.
    O vítači sovětských okupantů v roce 1968 Skálovi škoda slov. To je zcela zjevný kolaborant, který po letošním neúspěchu konečně zmizí na smetišti, kam patřil od jakživa.
    No a Vitásková jen před volbou prezidenta upřednostnila svůj vlastní zájem. Pokud jako doklad jejího vlastenectví autor bere nehoráznost s jakou ve vymyšlené žalobě požaduje po státu 163 miliónů, pak potěš pánbůh. Vitásková tvrdí, že měla cca 64000, ale skartovala je. Proč asi. To musí být jasné i méně bystrým občanům.
    P.S.: Vaše samochvála, že jste v minulé volbě nebyl poslední, pobavila.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here