Home Názory Jak přerozdělovat migranty? Klíč je historicky daný

Jak přerozdělovat migranty? Klíč je historicky daný

Když to vezmu, lidově řečeno, kolem a dokola, musím se ptát, co my, jako Česká republika, máme společného s africkými migranty, chcete-li běženci. Česká republika snad v minulosti kolonizovala africké země? Nikoli.

Takže, vážený pane ministře vnitra, táhněte s vašimi dohodami do háje. Je mi tisíckrát jedno, že Evropská unie stanovila nějaká pravidla, která jste na vlastní triko parafoval. Já se do Afriky taky necpu a nechávám Afričany v klidu žít. Tak ať oni nechají v klidu žít mě. Že tam je bída, že to tam není k žití? Souhlas, ale já, resp. můj národ, se na té bídě nikterak nepodílel. Naopak. Za socialismu tehdejší Československo pomáhalo Africe, kde a jak se jen dalo.

K té povinné bruselské solidaritě s přerozdělováním uprchlíků mě nedonutíte ani párem volů. Ani dvěma. Odmítám být solidární byť s jediným africkým migrantem.

Následující mapa hovoří jasnou řečí – nechť se o uprchlíky postarají ti, kteří Afriku v minulosti vyhodili do povětří a sdírají ji dodnes. Ti Afričanům dluží a dluží jim tolik, že jim to nesplatí do konce životů mnoha příštích generací. Ani kdyby s tím začali právě teď. S trochou nadsázky by se dalo konstatovat, že Afričané se nyní vracejí do domovin svých trýznitelů. Když je po desetiletí terorizovali všichni ti Britové, Francouzi, Němci, Portugalci, Španělé atd., tak oni jim to v současnosti takříkajíc vracejí s úroky. I toto je úhel pohledu. Možná ten zásadní. Evropské kolonizátory krutě dohnala spravedlnost…

Jestliže Rakušan podepsal, co podepsal, pak je to akt jasné zrady, poněvadž k takovému kroku neměl mandát. Tato země je i mojí zemí, vědí, pane ministře? Afrika Afričanům, Česká republika Čechům, Moravanům a Slezanům. Tečka. Připálený kastrol po kolonizátorech rozhodně drhnout nebudu a tolerovat vaše sviňárny rovněž ne.

Martin Kalous

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here