Když státní příslušnost musí být tabu

Nejde-li ani se zaťatými zuby, oběma zavřenýma očima a křečovitě stisknutými pěstmi dokázat, že pachatelem čehokoli je RUS (módně ruSSák), píše se dnes cizinec z východní Evropy. Běžně se přece vždy uváděla a uvádí státní příslušnost onoho provinivšího se cizince, ne? Teď nově ovšem až na jednu výjimku. Jistě, konkrétní důkaz nevlastním, nicméně to podezření jsem nevyvolal já. Cokoli kdekoli spáchá v téhle prašivé době Rus, je sám fakt, že je Rus, náležitě zdůrazněn, i kdyby si třeba jen mimoděk odplivnul na autobusové zastávce. Nejdříve se jde po státní příslušnosti, teprve pak po závažnosti spáchaného (ne)skutku… Když ti z toho východu by plivli na vás, na vaše děti (věřte, že nejen plivou, ovšem není slina jako slina… – jen se o tom nemluví, čeští rodiče a učitelé to raději skousnou, poněvadž mají až panický strach něco říct), Hrad vás nepozve… To je na okraj. A proč tohle srovnání zmiňuji? Kvůli sobotní tragické události v Brně.

»Několik desítek tisíc lidí mířilo v sobotu večer ze všech směrů na Brněnskou přehradu na ohňostroj v rámci tradiční přehlídky Ignis Brunensis. Bohužel mezi dvěma skupinami lidí vznikl poblíž tramvajové zastávky Přístaviště konflikt, který vyvrcholil smrtí. Jeden muž, podle zjištění Novinek cizinec z východní Evropy, totiž pobodal další dva muže, z nichž jeden svým zraněním v nemocni podlehl.« (Zdroj: novinky.cz.)

Vězte, že kdyby oním bodajícím byl Rus, již včera časně zrána by prezident přijal na Hradě kompletní příbuzenstvo obou pobodaných. Že oběťmi jsou »jen« Češi, či spíše Moravané (cizinec z té východní Evropy by propagandisticky byl jako oběť samozřejmě lepší, ale i Moravan je dobrý), to by generál jistě zkousnul – hlavně že by bodal Rus. Konec konců, občas je třeba ukázat vlídnou tvář i před domorodci.

Celé Brno včetně samotné přehrady by se za čin ruského státního příslušníka omlouvalo. Z Prahy by byl ještě v ten den vyhoštěn zbytek diplomatického sboru Ruské federace, Eva Holubová by všemu příbuzenstvu vyjadřovala soucit ze všech oken třetího hradního nádvoří, Petr Čtvrtníček by je všechny zadarmo oočkoval proti covidu, Zdeněk Svěrák by je všechny grátis pozval na oběd do Hospody na mýtince a Černochová s Řehkou by vyhlásili mobilizaci a válečný stav Moskvě… A zpod špilberský rodák Fiala by, od hlavy k patě oděn v černý šat, plápolal na znamení státního smutku z vyhlídkové věže Špilberku.

Jenže on tím pachatelem z Brněnské přehrady nebyl Rus, ale »cizinec z východní Evropy«. Takže se nic neděje. V tomto punktu je státní příslušnost tabuizována. Ale asi se dělo v diskuzi pod daným komentářem na novinky.cz. Nemohu sloužit ničím konkrétním, neboť jsem do ní chtěl vejít v momentě, kdy už měla na dveřích zámek a pouze se dozvěděl, že… »Tato diskuze obsahovala velké množství příspěvků, které nepatří mezi slušné, věcné a kultivované komentáře. Z tohoto důvodu byla uzavřena.«

Sice se budu jen domýšlet, ale o čem asi tak se v té diskusi debatovalo, když ji redakce stopla…? Že by se odteď zviditelňování té konkrétní státní příslušnosti řadilo mezi neslušné, nevěcné a nekultivované komentáře? A sliny čeká totéž. České jsou prašivé, agresivní, kremelské, rudé, krvavé – ty cizí z východní Evropy plivají za naši svobodu. Čím více se dobrovolně necháme poplivat, tím svobodnější budeme. Kdybych se neznal a tyhle poslední věty si po sobě vícekrát přečetl, musel bych si sám sobě přiznat, že jsem se pomátl. Ne, nepomátl. Až do takových absurdit se mnozí nechali zatáhnout a vůbec jim nepřijde na mysl, že jsou nemocní. Obávám se, že nevyléčitelně.

Pavel Votruba

PS: Víte, co z této krutě nechutné krmě je nejnechutnější? Že dochází k bezprecedentnímu zneužívání dětí – těch našich českých i těch »cizích z východu Evropy«. Myslím, že ty klasické krysy a potkani, tradičně opouštějící vždy na špici »pelotonu« potápějící se loď, pořád ještě jsou těmhle novodobým krysám a potkanům, kteří se zaštiťují dětmi jako rukojmími, morálním vzorem.

Ostatně – ani zatajování státní příslušnosti, když se to nehodí, není ničím, na čem by si člověk měl pochutnat.

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

 1. Votrubo, konečně se ti splnil tvůj sen. Cikáni se chystají v Brně s baseballovými pálkami na Ukrajince. Tak neváhej a přidej se. Hloupý seš na to dost.

  • Brázda, jestli chceš vědět kdo je tady hloupý, tak se podívej doma do zrcadla. Tam toho hlupáka uvidíš.
   Pan Votruba ti Brázda hodil perly, svini; znáš Brázda to přísloví?

 2. ❗️🇨🇿V restauraci VEGTRAL na Praze 7 o víkendu odmítli obsloužit české hosty kvůli odlišnému názoru na Ukrajinu.

  Ukrajinská servírka, která v restauraci pracuje, hosty nechtěla obsluhovat, stěžovala si majitelce, že se jí nelíbí, o čem se hosté baví.

  Sledujte @neCT24 | 42TCen.cz

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy