Home Názory Londýnský starosta Khan: »Bílé rodiny nereprezentují skutečné Londýňany«

Londýnský starosta Khan: »Bílé rodiny nereprezentují skutečné Londýňany«

Pavel Votruba

Úřad londýnského starosty Sadiqa Khana byl obviněn ze šíření rasismu poté, co zveřejnil průvodce, v němž byl otištěn obrázek bílé rodiny s nápisem: »Nereprezentuje skutečné Londýňany« (zde).

(Sadiq Aman Khan – labouristický britský politik, právník a od května 2016 starosta Londýna, jakožto první muslim v čele britské metropole. Jeho rodiče jsou pákistánského původu.)

Série pokynů, jak postupovat při tvorbě turistických (propagačních) publikací stran městské samosprávy, které vypracovala právě kancelář starosty Khana pod názvem »Look Book – Mayor of London Brand Guidelines«, zmizela z oficiálních internetových stránek poté, co byl Khanův úřad obviněn z protibělošského rasismu.

Navzdory tvrzení, že pokyny měly prokázat, že Khanova administrativa se snaží sloužit »všem bez ohledu na jejich věk, pohlaví, sexuální orientaci, etnický původ, náboženství, zdravotní postižení nebo rodinné složení«, ve zmíněné publikaci je obrázek mladého bílého páru se dvěma bílými dětmi, procházející se podél Temže a s nápisem »Nepředstavují skutečné Londýňany«.

Khanova kancelář se zatím odmítla omluvit a listu Mail on Sunday pouze sdělila, že popisek k obrázku přidal »omylem« jeden ze zaměstnanců a že »neodráží názor starosty ani úřadu«. Příspěvek byl mezitím odstraněn a mluvčí uvedl, že obsah je »přezkoumáván, aby se zajistilo, zda použitá formulace je či není vhodná«.

Není to poprvé, co je Khanův úřad kritizován za protibělošský rasismus. Společnost Transport for London (TfL), jíž je Khan předsedou, vypsala začátkem tohoto roku placenou úřednickou pozici výhradně pro kandidáty »nebělošského původu«.

Nemáte pocit, že podobných rádoby OMYLŮ v poslední době přibývá, že se množí jak potkani? Nejsou to totiž žádné omyly. Jsou to testy, jak veřejnost bude reagovat, resp., kam až tihle bastardi mohou zajít. Podobně to přece bylo i s covidem a následně Ukrajinou. Když lidi místo hlasitého, protestního otevírání pusy ji dobrovolně zadusili rouškou a poslušně bez jediného »výstřelu« se nechali uvěznit doma, globální elity se utvrdily v názoru, že obyvatelstvo bude držet hubu i bez roušek, až mu ve prospěch Ukrajiny seberou teplo, světlo, jídlo atd. Přesně tohle se nakonec stalo a přesnou kopií toho je i výše popsaná zkouška bílých Londýňanů, jak zareagují na to, že vlastně skutečnými Londýňany nejsou. Zase to dopadlo na výbornou… Krom stažení příspěvku z oficiálního webu a několika málo vlažných odborářských a opozičních protestů se nic dalšího neudálo. Samotní Londýňané mlčí, jako by se jich to netýkalo. Sarkasticky řečeno – oni vlastně mlčí oprávněně, když je nepředstavují…

Nevím, ale ať si hlavu lámu, jak je mi libo, nepřicházím na nic, co by se muselo stát, aby si lidé řekli: Tak dost, míra naší trpělivosti přetekla! Proto jsou covidy, proto je Ukrajina, proto bílí Londýňané nejsou skutečnými Londýňany… Konec konců, proto nejen Londýnu ale celé Velké Británii šéfují muslimové a hinduisté (myslím tím krom starosty i keňsko-tanzanského premiéra Rishi Sunaka).

Pavel Votruba

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here