My nemáme prezidenta, máme vlastizrádce! Varoval-li Edvard Beneš před tím, že bude někdo zpochybňovat jeho dekrety, tak když jsem si to v roce 1990 nebo 1991 četla, vůbec jsem to nepovažovala za možné. Dnes se opět ukazuje, jaký to byl prozíravý politik a prezident. Bohužel současná loutka na Hradě opravdu nemůže obsah svých slov o navrácení uloupených majetků ani dohlédnout.

Zaprvé: Československo a tedy ani Česká republiky nikdy nedostaly ani korunu jako válečnou reparaci a jediné, co se stalo, je, že jim zůstaly na základě tzv. Benešových dekretů majetky kolaborantů. Opakuji – kolaborantů. A Němců, kteří se podíleli na zločinech v Československu a kteří byli potom odsunuti nikoli naším rozhodnutím, ale rozhodnutím Postupimské dohody, a to do okupačních zón americké, anglické, francouzské a sovětské. Vím to i proto, že moje babička německé národnosti, která ale byla aktivní antifašistkou, šest let zavřenou v Ravensbrücku, nejen že nebyla odsunuta, ale dostala tzv. paragraf 255, oceňující ty, kteří proti nacismu bojovali.

Zadruhé: naše stosedmička ani neví, že pokud bychom zrušili Benešovy dekrety, pak bychom např. zrušili Báňskou univerzitu v Ostravě. Ta byla podle těchto dekretů otevřena, stejně jako Lékařská fakulta v Hradci Králové, a Karlova univerzita by se jmenovala Ferdinandova. A co nejhůře – sebrali bychom majetek Volyňským Čechům repatriovaným po druhé světové válce z Ruska, kteří nejprve získali pozemky, jež museli obhospodařit, na Ukrajině, pak jim je sovětská ukrajinská vláda zabavila, následně jim je Němci zničili a řadu z nich zastřelili, načež oni se vrátili zpátky do staré vlasti a získali majetek právě po odsunutých Němcích. O ten pro změnu přišli po roce 1948 a zpět ho dostali po roce. Teď jim ho pan prezident chce zrušením Benešových dekretů sebrat znova. To je skutečně akce hodna stosedmičky nebo komunistického rozvědčíka.

Takže – sáhneme-li na tzv. Benešovy dekrety, saháme na Ústavu Československé republiky. Zákony navíc připodepsal i Jan Masaryk a další členové exilové vlády a po válce je Národní shromáždění přijalo jako základ Ústavy obnoveného Československa. Znamená to tedy, že se prezident této republiky snaží rozbourat ústavní pořádek a základy obnoveného Československa. Já se ptám, jestli je tak hloupý nebo jenom navedený. V každém případě je pro mě vlastizrádce.

Jana Volfová, předsedkyně ČSSD

4 KOMENTÁŘE

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here