Home Názory Politika ministerstva vnitra nese očekávané ovoce

Politika ministerstva vnitra nese očekávané ovoce

Ministr vnitra strany spojené s kauzou Dozimetr, kde jsou již čtyři mrtví, obhajoval leták desatera bezpečného chování na internetu. Dříve býval Březen – měsíc internetu. Dnes je to Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti. Holt, dříve jsme měli měsíc Československo- ovětského přátelství, dnes je to s Evropskou unií na věčné časy, jak prosazuje STAN, Piráti a další demoliční strany.

Rakušanova kampaň má ale překvapivě úspěch. Leták byl vydán pro seniory a juniory. První bod ze STAN desatera pro seniory zní: »Mysli na svou digitální stopu« (pro juniory »Nebuď jako dinosaurus, mysli na digitální stopu«). Jinak to ani u dozimetrické strany, jejíž vrcholní představitelé používají šifrované telefony, nemůže být. Vypadá to, že, překvapivě, politický dinosaurus (senior) M. Kalousek z TOP 09 ten leták četl. Jak jinak si lze vysvětlit jeho vyjádření, že se stydí za poměry v zemi?

Jako liberál vzpomínající stále na tradice, odpovědnost, prosperitu v Česku ještě před rokem 2009 chtěl jet taxíkem z letiště Václava Havla, ducha hor české humanity a disidenta, po jehož informační stopě šlo v době totality ministerstvo vnitra. Jenže monopol na provoz taxíků tam má americká firma Uber. A M. Kalousek, jako správná kremrole, jak tyto lidi, kteří se nechtějí podřizovat diktátu nekvalifikované vládní většiny, dnes nazývají, se rozčílil: »Jenže jsem se dozvěděl, že aby mi byla služba poskytnuta, musím si ji objednat přes aplikaci, nebo se zaregistrovat v terminálu v letištní hale.«

Co s takovým dezolátem, který se řídí doporučením ministerstva vnitra, bude teď 5D vláda dělat? Není čas odvolat ministra vnitra?

Jan Klán

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here