Home Pel mel Věda a příroda Čína by měla mít do roku 2025 přibližně jednu miliardu přípojných bodů...

Čína by měla mít do roku 2025 přibližně jednu miliardu přípojných bodů 5G

Světová internetová konference ve Wu-čenu 2023 byla zahájena 8. listopadu ve východočínské provincii Če-ťiang. FOTO - Xinhua/Huang Zongzhi

Počet mobilních připojení 5G v Číně pravděpodobně do roku 2025 dosáhne jedné miliardy, uvedl John Hoffman, generální ředitel mezinárodní asociace mobilních operátorů GSMA Ltd.

Hoffman tento odhad uvedl během projevu na slavnostním zahájení Světové internetové konference, která byla ve středu zahájena ve Wu-čenu ve východočínské provincii Če-ťiang.

»Zejména Čína je velmi aktivní v rozšiřování využití 5G, zavádění nových obchodních modelů, které podporují širší využití v různých odvětvích, a urychlování digitální transformace ve všech oblastech od těžby po činnost přístavů a zpracovatelského průmyslu, což ukazuje, že rozvoj 5G může přinést nekonečný potenciál do všech odvětví podnikání,« uvedl Hoffman.

Ke konci září měla Čína 3,189 milionu základových stanic 5G, které pokrývaly všechny městské oblasti na úrovni prefektur a okresních měst. Na každých 10 000 obyvatel Číny nyní připadá přibližně 22,6 základových stanic 5G, což vyvolává řadu požadavků na výpočetní kapacity, ukázaly údaje ministerstva průmyslu a informačních technologií.

GSMA očekává, že 5G do roku 2030 zvýší globální HDP o téměř jeden bilion amerických dolarů a téměř polovina z toho bude připadat na sektor služeb.

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here