Referenda o obranné smlouvě mezi USA a ČR se vládní lůza bojí!

Tlak veřejnosti proti schválení obranné smlouvy mezi ČR a USA, kterou válkychtivá ministryně obrany Černochová nedávno podepsala se svým americkým protějškem, sílí.

Jednou z akcí odporu široké mírumilovné veřejnosti proti uvedené smlouvě bylo veřejné slyšení k petici »Proti přítomnosti cizích vojsk na území ČR«, které se uskutečnilo v petičním výboru Poslanecké sněmovny 20. června 2023.

Při jejím projednávání byla patrná na jedné straně ohromná arogance mnohých členů petičního výboru, na straně druhé pak skvělé argumentační vystoupení jednoho z členů petičního výboru projednávané petice Josefa Skály. Argumenty, které vládní žumpa jen těžko může zpochybnit! Nejen na základě uvedené argumentace tak mnohým občanům dochází, proč bylo jednoho z kandidátů posledních prezidentských voleb potřeba mediálně zdiskreditovat v podobě podání trestního oznámení. Stejně tak je zřejmé, proč občané ČR nedostali možnost se vyslovit ve veřejném referendu na toto téma.

Odpověď je možná ukryta ve výroku exprezidenta Václava Klause, podle kterého je obranná smlouva nadiktována ze 101 % americkou stranou. Diktát ze strany USA je zřejmý již ze skutečnosti, že referendu bylo našim občanům zabráněno i v otázce vstupu ČR do NATO v roce 1999. Bez politické korektnosti tak lze konstatovat, že USA sice tvoří páteř NATO, ale o tom, že je bezpáteřní, není pochyb!

Na závěr malé doporučení především pro vyznavače rádoby objektivního a vyváženého zpravodajství veřejnoprávní České televize a příznivce navýšení poplatků za sledování tohoto media. Co tak udělat výjimku a  v neděli místo sledování dalšího dílu nekonečného seriálu »Pohádky Václava Moravce« zhlédnout celý záznam z veřejného slyšení k projednávání uvedené petice, viz níže.

Miroslav Kavij

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

 1. Když ANO bude hlasovat pro okupační smlouvu s USA, tak to znamená, že to bude schváleno ústavní většinou.

 2. ❗️Většina poslanců opozičního hnutí ANO včetně šéfky klubu Aleny Schillerové podpoří ve Sněmovně obrannou smlouvu DCA mezi Českem a USA.

  „Byli jsme ve vládě a chceme se do ní vrátit. Neumím si představit, že bychom nepodpořili většinově smlouvu, která nám má zlepšit bezpečnost,“ uvedla.

  „Jsem přesvědčena, že většina klubu smlouvu podpoří,“ podotkla. Část poslanců se zdrží, dodala.

  Opoziční hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) se staví proti smlouvě, žádá její schvalování v celostátním referendu se závazkem, že v Česku nebude americká základna.

  Sledujte @neCT24 | 42TCen.cz

 3. SPD a Okamura měli obecné referendum ve všech volebních progra -mech. Většina voličů, opakovaně, ve volbách vyjadřuje přání, aby referendum nebylo -. Na Dnech NATO letos prý demonstrovalo sto tisíc občanů ČR a vloni 200 000 občanů ČR přání a souhlas s loupežnými vraždami některých bankéřů , obchodníků, velkostatkářů a dalších kapitalistů z původního paktu NATO- přání a souhlas s mrzačením dětí, žen , mužů v Iráku, v Sirii, v Libyii, v Afganistanu .

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy