Home Názory Slováci se bouří. Vrátí se Fico na scénu?

Slováci se bouří. Vrátí se Fico na scénu?

Více než polovina Slováků (51,5 %) odmítá další vojenskou pomoc Ukrajině»Z exkluzívneho prieskumu agentúry AKO pre reláciu Na hrane vyplýva, že približne každý druhý respondent si myslí, že budúca vláda by nemala pokračovať vo vojenskej pomoci Ukrajine,« informují plus.noviny.sk.

Co se počtu týká, nejrazantnější a nejrozhodnější jsou v tomto ohledu voliči Ficova Smeru, který je podle aktuálních preferencí jasným favoritem podzimních parlamentních voleb (30. září) u našich sousedů. Až třiašedesát procent přívrženců slovenského expremiéra říká dalším vojenským dodávkám na Ukrajinu jasné NE a dalších 21 procent má k tomuto názoru velmi blízko.

Charakteristika těchto lidí věrně kopíruje český model. Proti pokračující vojenské pomoci jsou ti méně vzdělaní ze sociálně slabších vrstev, zatímco opačný názor (Slava Ukraine) zastávají v míře převažující vysokoškoláci (= voliči prozápadně orientovaných politických subjektů), muži v nejlepším produktivním věku a ti mladší (18 – 33 let) a občané finančně dobře situovaní. S jasným ANO válce dominuje Bratislava a Bratislavský kraj (kdyby agentura jen opsala výsledky z Prahy, mohla si ušetřit práci…). Jak primitivní.

Shrnuto a podtrženo – mír chtějí blbci a tupci, požadované chrastění zbraněmi si »želá« elita. V tom si se Slováky podáváme ruce.

Nicméně protentokrát onu nálepku blbce a tupce mile ráda přijímám. Bodaj by zme aj my mali takých blbcov…

Tenhle průzkum ale svědčí ještě o něčem, o tom nejpodstatnějším. Že se totiž asi opravdu chystá začátkem příštího roku pád Zelenského junty a mírové rozhovory – přesně v duchu červencového vilniuského summitu NATO. Koneckonců, jestřábi z Pentagonu i ústy Petra Pavla vzkázali do Kyjeva, že podpora závěrem letošního prosince v téhle masové podobě skončí, nebudou-li na frontě chtěné výsledky. A že ty nebudou, je zřejmé. Proto globální stratégové ukázali na Fica, jenž hraje protiválečnou roli od počátku konfliktu, aby se šel rozcvičit…

Ano, podle mého názoru Smer ve volbách zvítězí a Fico se opět stane premiérem (snad si nemyslíte, že jeho opětovný návrat je náhodný…), aniž by se nějak výrazně ve prospěch expremiéra musel přikrášlovat volební výsledek. Naštvanost slovenského obyvatelstva totiž graduje, takže potřebná procenta naskáčou sama dokonce přirozenou cestou, skrze skutečný obsah uren.

Slováci byli oproti nám vždycky radikálnější, resp. vlastenečtější a pronárodnější, a tak tomu je i nyní. A to si myslím, že onen citovaný průzkum byl ještě hodně držen při zemi. Můj netroufalý odhad slovenského NE dalším zbraním pro Zelenského se pohybuje někde blízko 70 procentům, za 65 % dám ruku do ohně. Jen to vlastenecké mrtvo u mě doma v Česku je děsivé…

Marie Krejčíková

2 KOMENTÁŘE

  1. 🤑🇩🇪Německý žoldák, který bojoval na straně Ukrajiny, si stěžuje, že za 11 měsíců si vydělal jen 12 tisíc eur.

    Jonas Kratzenberg řekl, že příjem vojáka se skládá z platu 500 eur, prémií a příplatků za účast v bojových akcích. Ale po pravdě řečeno, prémie a příplatky vojáci nedostávají vždycky, někdy si je velitelé nechávají pro sebe.

    👉Sledujte @marsalMalinovskij a pošlete odkaz přátelům!

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here