SPORTOVNÍ VÍKEND ZBYŠKA KUPSKÉHO: Podobnosti čistě náhodné

Polovina. To je fáze, kam se dostal tenisový grandslam v Londýně. Ale ještě zdaleka se k ní neblíží závody formule 1 a třeba ani Tour de France. A když k tomu přidáme ještě třeba fotbal, může zaznít dotaz, co mají společné? Možná v poslední době třeba útoky ekoaktivistů.

Ono totiž přerušit na nějakou chvíli právě tato velká sportovní klání je pro některé mozky asi to zásadní. Na Wimbledonu se to už letos povedlo, hrozilo to i při dnešním závodě v Silverstonu. Tam se tak naštěstí povedl jiný historický záznam – Nizozemský pilot Max Verstappen potvrdil svou dominanci ve formuli 1 a vyhrál šestou Velkou cenu za sebou, celkově osmou z letošních deseti a se stájí Red Bull se zároveň radoval z vyrovnání rekordu McLarenu z roku 1988. Vítěznou sérii totiž prodloužili o jedenáctý triumf. Z plánů jisté ekoaktivistické skupiny tak zůstalo jen toto video:

Ale zpět k Wimbledonu – celý týden se k českým tenistkám »nechoval« zrovna příznivě a když dnes vypadla Marie Bouzková, přeci jen to nebylo tak smutné – postoupila totiž Markéta Vondroušová, která se jí musela postavit. Takže i příští týden budou mít české tenistky zastoupení.

Na Tour de France se dnes končilo na sopce Puy de Dome. Již několikrát jsem se zde přiznal, že se na cyklistické závody dívám rád. Ale vlastně ani tak ne pro výkony cyklistů, ale pro krásné záběry ze vzduchu. Nebaví mě spurtérské dojezdy, kde se často padá, nebo se řeší, jestli někdo někoho nevytlačil. Nebaví mě ani stoupání špalíry »fanoušků«, ale dnes to nějak šlo – špalíry nikde a tak se vlastně jen prostřednictvím televizních kamer dostaly mezi zbytek planety záběry, jak se Kanaďan Michael Woods 450 metrů před cílem přehnal kolem Američana Mattea Jorgensona, který předtím jel osamoceně v čele bezmála 50 kilometrů. To je také takový divný úděl…

A ještě k tomu fotbalu. Včera se dohrál evropský šampionát fotbalistů do 21 let. Měli jsme tam také své železo v ohni. Ve skupině naši prohráli s Anglií, porazili Německo a v závěrečném utkání skupiny prohráli s Izraelem. Nakonec tedy stejně jako Německo nepostoupili. Jenže Němci si stěžovali, že Angličani, Češi i Izraelci hráli antifotbal. Jen nějak nevysvětlili, proč tedy ten antifotbal přinesl o gól, o dva více, než dali Němci…

Že naše skupina byla nakonec asi nejsilnější, potvrdilo třeba to, kdo se utkal v semifinále – Anglie a Izrael. Anglie nakonec celý turnaj ovládla, i když si Španělé stěžovali, že jim rozhodčí pomohli. Ale pokud jednomu týmu rozhodčí věnuje »sparťanskou výhodu« (pokud někdo tápe – jde o písknutí penalty v konci zápasu nebo v nastavení), a on s ní naloží následovně, asi si může stěžovat jen a jen na sebe:

Takže sportu zdar – a úspěšný týden všem sportovcům i nesportovcům.

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy