Home Názory SPORTOVNÍ VÍKEND ZBYŠKA KUPSKÉHO: Není »S« jako »S« a dvojitá haka

SPORTOVNÍ VÍKEND ZBYŠKA KUPSKÉHO: Není »S« jako »S« a dvojitá haka

Celý týden se ještě řešilo derby »S« a hned v následujícím zápase Spartu čekala Plzeň. Dnes se pak do centra dění dostala Mladá Boleslav.

Jistý čas jsem tam bydlel a tak dokážu pochopit rozpoložení mnohých, když v 15 hodin začal fotbalový zápas s Bohemians a o »pár metrů« dál televizní duel hokejistů s českobudějovickým Motorem.

Podobný problém se vlastně může kdykoli stát v dalších osmiměstech, kde se hraje nejvyšší fotbalová i hokejová liga (Plzeň, České Budějovice, Liberec, Pardubice, Hradec Králové, Olomouc, Ostrava a samozřejmě Praha). Chce se říct, že by neměl být problém domluvit vše tak, aby měli fanoušci možnost zajít na oba sporty, ale evidentně tomu tak není.

Ale v »Bolce« se hraje samozřejmě fotbal i o několik pater níže. Kdo třeba zná FC Sporting Mladá Boleslav? Musím přiznat, že do nedávna ani já. Zčásti to je tím, že vznikl v roce 2004, a to už jsem tam přes deset let nebydlel. »Slavným« se stal po úterním článku o zvláštním konci-nekonci zápasu v Bělé pod Bezdězem. Podle rozhodčího byl zápas okresního přeboru za stavu 1:1 předčasně ukončen v 90. minutě z obavy o bezpečnost hráčů hostí. Některé z nich měli po roztržce mezi oběma tábory na hřišti fyzicky napadnout dva diváci. Pořádek se prý nepodařilo zajistit ani s asistencí hlavního pořadatele. Podle domácích všichni zúčastnění měli za to, že se jedná o klasické ukončení zápasu (probíhala 90. minuta zápasu) a že se jedná o předčasné ukončení, se dozvěděli vedoucí mužstev obou týmů až třicet minut po skončení zápasu při potvrzování zápisu o utkání.

Že by klasický Okresní přebor? Ale to se dostáváme k podobnému tématu. Dnes nastoupil do funkce nový ředitel České televize. Na jejím kanálu ČT sport probíhá společný projekt České televize a FAČR Náš fotbal živě, který představuje nižší fotbalové soutěže sobotním dopoledním – přímým přenosem fotbalového utkání. Proč tam se nikdy nic takového nestane – utkání v Bělé pod Bezdězem není jediným »úletem«…

Mnoho nepravostí z nižších fotbalových soutěží se na veřejnost dostalo právě proto, že to někdo natočil, byť na mobil, a pustil »ven«. Co se děje tam, kde zrovna nikdo nenatáčí?

Ano, je to filosofická otázka. Podobně jako ta, proč mají lidé platit koncesionářské poplatky za ČT, když vysílá jen některé zápasy českých týmů v evropských pohárech, ale v sobotu dopoledne »pralesní« ligu dává…

Co ale ČT dává, je šampionát v ragby. Když jsem 10. září psal o důkazu, že čas letí, teprve turnaj začínal.

Teď už se blíží konec základní části, ale při pohledu na složení skupin se vlastně složení čtvrtfinálových dvojic drží předpokladů. Vypadá to na souboje Francie – JAR, Irsko – Nový Zéland, Anglie – Fidži a Wales – Argentina/Japonsko

Tým Nového Zélandu deklasoval ve svém třetím utkání 96:17 Itálii, odvrátil tak hrozbu konce na turnaji a naopak udělal výrazný krok k postupu do čtvrtfinále. »All Blacks« zaznamenali nejvyšší vítězství na MS od triumfu 108:13 nad Portugalskem v roce 2007, shodou okolností také v Lyonu.

Čtvrtfinále si asi zahraje i Fidži, které program základních skupin příští neděli uzavírá, ale hrát už se bude asi jen pro pořádek. A teoreticky by asi mohlo dojít k utkání Nový Zéland – Fidži, to by potom mohla být k vidění hned dvojnásobná »předehra« 🙂

Takže sportu zdar – a úspěšný týden všem sportovcům i nesportovcům.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here