Home Názory Víkendová anketa – zvětšují se penisy, vědci se děsí

Víkendová anketa – zvětšují se penisy, vědci se děsí

Pavel Votruba

Tak jsem si na Novinkách přečetl, že průměrná délka penisu se za poslední desítky let výrazně zvětšila – div se, světe – o celých 24 % (v centimetrech o 3, z 12,2 na 15,2) – a že vědce to prý děsí. Nevím, že by proto, aby nepřerostl nohy a nemusel nosit botu…? Kdo by ji u nás šil, když Botas je teď v likvidaci? Bože můj, co na tomhle může koho děsit? Poněvadž to ale zkoumali nějací universitní Amíci, kterým žádný penis není dost svatý na to, aby ho nechali spočívat v klidu, usoudil jsem, že by to mohlo být dobré téma pro naši víkendovou anketu. Co je americké, je cool…

Jenže pak si říkám, Pavlíku, Pavle, brzdi. Nejsi generál, aby ti prošla kdejaká čuňárnička. Mno, nakonec jsem za tu ručku nezatáhl. Zase na druhou stranu jsem si říkal – penis přece není sprosté slovo, byť připouštím, že někoho iritovat může (ponejvíce obě pohlaví právě kvůli té délce, že jo?). A za další – jsme dospělí, tak co. Mě zase irituje slovo fiala s velkým eF – průměrná velikost právě toho erektivního eF se v mých očích ztopořila dokonce o více než o ty tři centimetry, a nedělám z toho žádnou vědu, jako ti děsící se US-vědci. Musím s tím prostě nějak žít, buď jak buď.

No nic, už se do toho začínám nořit více, než by bylo zdrávo. Nepíšu erotickou povídku, ale seriózní víkendovou anketu. Tentokrát výhradně pro pány, ženám se tímto »omlouvám jako«, neb se před soudcem nechci zpovídat z toho, proč jsem je do téhle fuj debaty vtáhnul. Ale zapojit se samozřejmě mohou, abych pak zase před týmž soudcem nemusel zdůvodňovat, proč jsem ženám nedal možnost volby.

Co o tom soudíte vy, muži… a vy, ženy, pokud soudit chcete?

1. Když vidím, co se děje kolem, ani se nedivím. Že rostou…

2. Fajn, že víme tu délku, ale mě zajímá, zda stoupá i jejich počet. Mně se zdá, že raketově, ale nejsem univerzitní průzkumník z USA.

3. Zapomněli dodat, zda ruku v ruce s těmi živými nabývají na délce i ty umělé (toto je dobrá otázka právě pro ženy, pokud by chtěly soudit…).

4. Bude to určující faktor pro »schopen – odveden«? Kdyby jo, to pak zůstávám v klidu, neboť ani v pozoru bych neprošel.

5. Mám opačnou potíž – mě by při odvodu hned povýšili z prostého vojína v záloze na generála.

6. Nesoudím o tom nic. Moje délka je konstantní od narození. O těch 24 % se každoročně navyšuje tak akorát moje frustrace.

7. Záslužná práce toho početného týmu amerických vědců. Aspoň víme, na čem (ne)jsme.

8. Kolik že měří předseda vlády…? Myslím od hlavy k patě. Jen jestli ho mám(e) v normě. Jestli není nedomrlý nebo naopak přerostlý. Všeho moc škodí. I přerostlé hrušky jsou takové blemtavé…

9. Říká se, že penis byl první cigaretou v dějinách lidstva. Nevím, no. Já mám radši kratší cigarety. Šup, šup – čtyři pět šluků a típu, žádné zdržování. Zapálím-li si delší, mám pak hubu vytahanou jako gumu od tepláků.

10. Když už si s tímhle přenáročným a nesmírně potřebným výzkumem dali Amíci tu práci, navrhuji, aby tyto nejnovější výsledky zařadila vláda ex post do programového prohlášení a povinně, taktéž od paty k hlavě (lze i opačně, na funkci to vliv nemá) se přeměřila. Nechci předjímat konečné resumé, ale tuším, že třeba takový Boban Marjanovič (aktuálně nejvyšší basketbalista NBA) bude proti nim i se svými 222 cm nicotným trpaslíkem.

Myslím, že jsem se z toho vylhal s grácií, zachovav důstojnost a respekt jednak k veřejnému mínění a jednak k penisu samotnému. Nějak si těch deset bodů přeberte a vyberte pět, která vám sednou nejvíce. Jako obvykle vás seriózně vylosujeme všechny a obdarujeme (rovněž vás všechny) poctivým dřevěným pravítkem. Stylově, neboť onen převratný americký průzkum se odehrával ve stavu nejvyššího ztopoření. Blbosti zdar a té americké zvlášť! Hezký víkend.

Pavel Votruba