Home Názory Zamíří letošní Nobelovka za mír a literaturu do ČR?

Zamíří letošní Nobelovka za mír a literaturu do ČR?

Nobelova cena za mír a minimálně ještě za literaturu (napsat takový skvost, byť jen ve tvaru nedlouhého článku, je hodno Nobelova uznání) má podle mě pro letošní rok jasně daného vítěze. Je jím komentátor medium.seznam.cz, vážený pan Tomasz Peczynski, za pozoruhodnou stať nazvanou »Kulturní válkou proti Putinovi«. Že nás přesvědčil o tom, že proti Kremlu lze bojovat i jinak než Markétinými svetry, je až tím posledním, co bych mu připnul na hruď za zásluhu, skrze které vstoupil duhovou slavobránu do dějin.

Na oficiálních stránkách tohoto prestižního ocenění, v medailonku pana Peczynského, citují organizátoři letošního ročníku ze zmíněného komentáře ty pasáže, které přesvědčily porotu, že právě on si nominaci zaslouží (dokonce i Trump od něho dostal naloženo).

Tomasz Peczynski vážně:

– Boj za manželství pro všechny a za Istanbulskou smlouvu je nedílnou součásti boje proti Rusku a putinismu.

– Když poslanec Martin Exner během debaty v parlamentu o manželství pro všechny řekl, že souboj o práva LGBTQ menšiny je soubojem mezi západním a východním směřováním země, mnoho konzervativních odpůrců manželství pro všechny se urazilo a byla z toho taková menší aférka. Jenže poslanec Exner má prostě pravdu.

– Ze zemí křesťanského civilizačního okruhu je to právě Rusko, kde je LGBTQ menšina nejvíce pronásledována a kriminalizována, homofobie je v podstatě součástí státní ideologie a je kodifikována v ruském právu. Pokud tedy brojíte proti právům sexuálních menšin, stojíte na stejné straně jako Rusko, ať se vám to líbí, nebo ne, ač s Ruskem nesouhlasíte ve všech jiných věcech. To je prostě fakt.

– Lidská sexualita nebo spíše sexuální identita prostě je bojištěm ruské hybridní války. Proruská dezinformační média neustále brojí proti »homosexualismu« a Istanbulské úmluvě.

– A pokud proti tomu nebrojí proruská média a organizace, tak proti tomu brojí zase organizace financované americkými konzervativci z okruhu trumpovské většiny americké republikánské strany. A jistě je jen náhoda, že právě tato politická síla je velmi smířlivá k Rusku.

Nevím, jestli má smysl, k tomu ještě něco dodávat, neboť pan Peczynski to nemohl vyjádřit pregnantněji. Snad jen drobnou poznámku ode mě než se »odebéřu« vyprázdnit obsahu žaludku:

Nač Černochová osekává HDP dvěma zbrojícími procenty, když stačí manželství pro všechny a Rusko se vzdá dobrovolně a hlavní nepřítel, kvůli němuž světový establishment organizuje závody ve zbrojení, přestane existovat. Akorát si, vy všechny lesby a vy všichni homosexuálové, laskavě uvědomte, z jakých svazků jste vzešli. Že nebýt vašich rodičů, matky a otce, ženy a muže, světlo světa byste nikdy nespatřili (zajímalo by mě, co po sobě zanecháte vy? – děti sice chcete, ale ty musí někdo, on a ona, zplodit…), nemohli byste provozovat tyhle proti přirozenosti jdoucí choutky a pan Peczynka by utřel, neb by určitě nebyl žhavým kandidátem na udělení Nobelovy ceny za mír a za literaturu tiež…

Tak, a teď jdu s tím žaludkem…

Robert Fish

1 KOMENTÁŘ

  1. Peczynski je hňup, který by se měl raději starat o své Polsko a nestarat se o Čechy, kteří mají Peczynského u pr*dele.
    Peczynski se angažuje hlavně na Parlamentních listech, kde ho vždycky svorně čtenáři v diskusích posílají do hajzlu. Takových hovad přivandrovalých z ciziny do ČR je hodně, kteří nám tady do toho kecají a měli by se raději starat o své.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here