Home Názory Život za sto čtyřicet devět celých dvě stě (pro Ukrajince)…

Život za sto čtyřicet devět celých dvě stě (pro Ukrajince)…

Hřiven? Jenom? ŽIVOT v téhle od hlavy až k patě zkorumpované zemi za pouhopouhých 148,200 UAH? Že tomu nevěříte? Správně. Nevěřte. Všechno je jinak. Oněch 148,200 je totiž hodnota frekvence speciálního radiového kanálu, jenž nedávno zprovoznila ruská armáda pro ukrajinské vojáky, kteří chtějí žít… Tedy vzdát se po užití volacího znaku »Volga«. Bezpochyby vstřícný počin, ve válečné vřavě nikoli obvyklý.

Detailnější informace přináší aeronet.news: »Domluvený způsob vzdání se zajišťují v Záporoží ruští výsadkáři, kteří obvykle ve skupině 4 až 6 mužů vyrazí do smluveného prostoru v šedé zóně, kde se nachází zcela opuštěné zákopy a zbytky ukrajinské armády se skrývají v zemljankách bez jakékoli stráže, nikdo zákopy nehlídá, protože tyto jednotky AFU jsou v prostoru zcela opuštěny a nesmí podle rozkazů ustoupit. Do šedé zóny neexistuje žádné zásobování, žádná doprava jídla, ani munice, takže ukrajinští vojáci zalezou obvykle do zemljanky a když mají štěstí a někdo z nich má vysílačku, tak si s Rusy dohodnou zajetí a několik výsadkářů si pro ně přijde a ohlásí se, že přišli a Ukrajinci potom vylezou beze zbraní a lehnou si na zem.«

Radiový kanál 149 200 nabízí Ukrajincům v podstatě jedinou existující možnost, jak přežít, když jejich vlastní kyjevská vláda rozhodla, že je obětuje v teatrálně prezentované ofenzívě, která skončila fiaskem a Kyjev se to nyní snaží před západními kurátory zamaskovat dalšími kontrabandy (v pravém smyslu toho slova) lidského masa do ruského armádního mlýnku – i naháněním Ukrajinců po celé Evropě.

Redaktor ruské vojenské televize Zvezda, Vadim Michejev, hodnotí v následujícím videu celou situaci s přesností na tisíciny milimetru.

VIDEO – Vadim Michejev (překlad aeronet.news):

Jan Čech

2 KOMENTÁŘE

  1. Podle DEZINFORMAČNÍHO webu :
    –je mluvčím ukrajinského ministerstva války Sarah Eston-Churchillo- je to prý občanka USA a je to muž předělaný na ženu.
    –S tím vylezením ze zákopů to neni jednoduché. Na Ukrajině jsou prý vojáci USA – bývalí ale i jiní -bývalí. Dostávají prý 2000 dolarů za den a mají znemožnit ukrajinským vojákům ustoupit, vzdát se nebo přejít k Rusům. Když ukrajinští vojáci vylezou ,bez dovolení. ze zákopů tak po nich střílejí a do zákopů házejí granáty.
    –Ale kdoví jak to je.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here