Galavečer jarního festivalu CMG 2023 přilákal 11 miliard diváků

Čtyřicetiletý večerní galavečer Jarního festivalu, který v sobotu uvedla společnost China Media Group (CMG), přilákal prostřednictvím všech mediálních kanálů 11 miliard diváků, přičemž lidé ve věku 15 až 44 let tvořili 50,5 %. To znamená, že rozsah živého vysílání této události na nových médiích dosáhl historického maxima.

Galavečer, známý také jako »Chunwan«, je každoročně vysílán živě v televizi v předvečer čínského nového roku. Jedná se o nejslavnější čínský svátek, který sledují miliony lidí doma se svými rodinami jako oslavu příchodu nového roku.

Společnost CMG plně využila integraci různých mediálních platforem a osvěžila rekord v rozsahu multimediálního vysílání galavečera. Sledovanost galavečera na televizních kanálech společnosti CMG představovala 76,2 % čínského televizního trhu, což je o 2,1 % více než v loňském roce. V nových médiích přilákal 188 milionů diváků, což je o 56,7 procenta více než před rokem.

Do nedělní druhé hodiny ranní událost vygenerovala 607 témat, která se objevila v trendových vyhledáváních na všech online platformách, přičemž 51 z nich se dostalo na první příčku vyhledávání. Na čínské sociální síti Weibo se mezi jejími uživateli virálně rozšířilo 22 slov souvisejících s galavečerem.

Mezinárodní vysílání galavečera rovněž zaznamenalo řadu nových rekordů. Televizní kanály CGTN v pěti jazycích a její nové mediální platformy v 68 jazycích umožnily 173 zemím a regionům a více než 1 000 mediálních organizací živé vysílání této události. Do nedělní osmé hodiny ranní vygenerovaly všechny online kanály CGTN více než 1 900 reportáží souvisejících s Čchunwanem, které přilákaly 277 milionů zhlédnutí.

Také zpravodajství zahraničních médií o slavnosti prudce vzrostlo. Šestačtyřicet reportáží o Chunwanu, které připravila CCTV+, převzalo a 838krát odvysílalo 231 televizních stanic z 56 zemí a regionů. Z těchto stanic bylo 54 % ze zemí G7 a 64 % ze zemí G20.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy