Home Pel mel Volný čas Služby v oblasti sportu přinášejí příležitosti pro mezinárodní spolupráci

Služby v oblasti sportu přinášejí příležitosti pro mezinárodní spolupráci

Na snímku je výstavní sekce sportovních služeb na Mezinárodním veletrhu obchodu se službami v Číně v roce 2023. FOTO - Xinhua

Na Čínském mezinárodním veletrhu obchodu se službami 2023 (CIFTIS) zaujalo návštěvníky moderní fitness zařízení, které napodobuje sportovní zážitky v přírodě.

Tato zařízení pomocí digitálních obrazovek zobrazovala v reálném čase údaje o jízdě či veslování a nabízela uživatelům pohlcující prostředí. Tato inovace se stala významnou událostí v rámci výstavního segmentu sportovních služeb.

»Zařízení je téměř stejné jako to, které používáme v tělocvičně, ale díky zdejšímu digitálnímu systému si lidé soutěž užijí,« řekl vystavovatel Li I-ce. »Fitness soutěže online, založené na digitálních technologiích, se stanou hlavním směrem rozvoje sportovního průmyslu.«

Akce, která se konala od soboty v pekingském parku Šou-kang, se zúčastnilo více než 100 světových podniků a organizací.

Čao Wen, ředitel Městského úřadu pro sport v Pekingu, uvedl: »CIFTIS poskytl platformu pro výměnu mezi poptávkou a nabídkou sportovních služeb, která zahrnuje oblasti, jako jsou digitální sporty, veřejné fitness a výroba sportovního vybavení.«

Na snímku je výstavní sekce sportovních služeb na Mezinárodním veletrhu obchodu se službami v Číně v roce 2023. FOTO – Xinhua

Ve výstavním prostoru představila pekingská společnost zabývající se sportovní vědou a technologiemi systém pro nutriční poradenství, který je určen k sestavování individuálních stravovacích plánů na základě individuálních zdravotních ukazatelů.

»Vědecky podložená výživa přispívá ke zdravému životu. Systém byl aplikován mezi sportovci a je popularizován i pro veřejnost,« uvedl Ču Jü, generální manažer oddělení profesionálního sportovního obchodu společnosti.

»Na veletrhu CIFTIS, kde čínské podniky prezentují své schopnosti v oblasti sportovních inovací, seznamují se s mezinárodními trendy ve sportovním průmyslu a podporují globální partnerství, jsme již počtvrté,« dodal Ču.

Od svého vzniku v roce 2012 se veletrh CIFTIS stal přední čínskou platformou pro podporu mezinárodní spolupráce a v průběhu let přilákal více než 600 000 vystavovatelů ze 196 zemí a regionů.

Společnost British Extreme International Limited letos na veletrhu CIFTIS debutovala. Liang Meng-kche, který dohlíží na rozvoj podnikání společnosti v Číně, sdělil: »Stále více lidí dnes dává přednost udržitelnému a ekologickému pohybu a cestování. Vidíme obrovský potenciál pro rozšíření trhu s adrenalinovými sporty v Číně.«

»Naším cílem je spolupracovat s čínskými partnery na navrhování, vývoji a provozování špičkových středisek pro adrenalinové sporty,« uvedl Liang.

Jako čestná hostující země na CIFTIS 2023 vyslala Velká Británie svou dosud nejpočetnější delegaci. Tom Duke, britský obchodní zmocněnec pro Čínu, řekl: »Spojené království a Čína jsou klíčovými hráči v celosvětovém obchodu se službami. Existuje zde obrovský potenciál pro spolupráci v odvětvích, jako je sport, vzdělávání, zdravotnictví a finanční služby.«

Čínská venkovská fotbalová liga a anglická Premier League podepsaly 2. září 2023 na Mezinárodním veletrhu obchodu se službami v Číně memorandum o spolupráci. FOTO – Xinhua

Významným sobotním oznámením bylo partnerství mezi čínskou fotbalovou venkovskou soutěží »Cun Chao« v provincii Kuej-čou a anglickou Premier League, které se zaměřuje na tréninkové programy a potenciální přátelské zápasy.

»Doufám, že to bude nový výchozí bod pro spolupráci Velké Británie a Kuej-čou v oblasti obchodu a fotbalu,« poznamenal.

Nico Schiettekatte, rada pro zdravotnictví, sociální péči a sport na nizozemském velvyslanectví v Číně, během konference CIFTIS představil nizozemský přístup k rozvoji sportovních zařízení. Zdůraznil význam udržitelného rozvoje sportu, jehož cílem je duševní pohoda a zdravý životní styl.

Čínský národní program fitness (2021-2025) předpokládá do roku 2025 rozšířený národní systém fitness služeb, který usnadní účast veřejnosti na sportovních aktivitách. Program předpokládá, že hodnota národního sportovního průmyslu bude do té doby činit pět bilionů jüanů (asi 0,68 bilionu amerických dolarů).

»Sportovní průmysl ztělesňuje naději, zdraví a štěstí. Budoucnost Číny v oblasti rozvoje sportovišť, pořádání akcí na vysoké úrovni a výchovy talentů zůstává slibná,« uzavřel Jang Süe-tung, ředitel úřadu pro sportovní ekonomiku při Generální správě sportu Číny.

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here