Home Pel mel Kultura Teta Květa z oblíbené TV pro děti veze zábavný program pro celou rodinu

Teta Květa z oblíbené TV pro děti veze zábavný program pro celou rodinu

Po úspěších se zpěvačkou Ewou Farnou nebo muzikálem Ferda Mravenec přišel producent Lešek Wronka s dalším úspěšným projektem. Je jím TV pro děti, která od října roku 2020 vysílá na kanálu tvprodeti na platformě YouTube a na webové stránkce www.tvprodeti.cz.

Za tři roky existence si TV pro děti připsala neuvěřitelných 37 000 000 zhlédnutí, přičemž odvysílala 140 dílů, 6 filmů a 125 původních písniček. Její kanál na YouTube má nyní 27 tisíc pravidelných odběratelů.

Jednou z hlavních postav TV pro děti je Teta Květa, která společně s ostatními pohádkovými kamarády nabízí originální svět písniček a tanečků, jenž kromě originální zábavy zahrnují i edukativní prvky od historie, přes zeměpis, až po společenskou a mravní sféru.

A je to právě Teta Květa, která teď všechny děti i jejich rodiče zve na představení Teta Květa a kamarádi. S ním se až do 3. prosince představí na turné po českých a moravských městech.

V show, která je určena pro všechny od dvou let, zazní známé písničky z TV pro děti, připraveny jsou nejrůznější soutěže znalostí i zručnosti, představí se mnoho pohádkových postaviček, a hlavně si všichni užijí plno tance a legrace. A to nejen v hledišti, ale i na jevišti!

Teta Květa a kamarádi

Muzikálové představení nabízí spoustu původních písniček, tancování i chytrého ponaučení, soutěže ve znalostech, dovednostech, tanci i zpěvu. Příběh Tety Květy, která je po odchodu oblíbené muzikálové dvojice Fidlíka a Violenky doma ve svém pokojíčku Muzíčku osamocená, nabírá po návštěvě Víly Chytrolínky na obrátkách. Ta za Tetou Květou pošle spoustu nových kamarádů, takže se u ní rázem dveře netrhnou. Příběh je tak plný pohádkových postaviček jako jsou Méďa Koumák, Kočka Fintilka, Mýval Gurmán nebo Opička Cvička, s nimiž Teta Květa zažívá mnohá dobrodružství.

»Představení je plné hudby, tance a hlavně legrace. Přijďte se podívat, zazpívat si a zatančit s námi!« zve děti a rodiče Magdalena Wronková, představitelka Tety Květy. Délka představení je cca 60 minut.

Termíny – podzim 2023

 • 24. 9.   České Budějovice –  Metropol – 10.00
 • 24. 9.   Jindřichův Hradec – KD Střelnice – 15.00
 • 1. 10.   Náchod – Městské divadlo Dr. J. Čížka – 10.00
 • 8. 10.   Benešov – Městské divadlo Na Poště – 10.00
 • 15. 10. Vratislavice – KC 101010 – 10.00
 • 22. 10. Třinec – Kino Kosmos – 10.00
 • 22. 10. Havířov – KD Radost – 15.00
 • 5. 11.   Hořovice – Společenský dům – 10.00
 • 5. 11.   Plzeň –  KD Šeříkovka – 15.00
 • 11. 11. Brno – KD Dělňák Líšeň – 10.00
 • 11. 11. Nové Město na Moravě – Kulturní dům – 16.00
 • 12. 11. Horažďovice – KD Horažďovice – 10.00
 • 12. 11. Vimperk – MĚKS Vimperk – 15.00
 • 19. 11. Ústí nad Labem – Národní dům – 11.00
 • 19. 11. Kadaň – KD Střelnice – 16.00
 • 3. 12.   Humpolec – Divadlo za komínem – 16.00

Předprodej vstupenek zde.

TV pro děti – informace o projektu

TV pro děti je internetová televize, kterou lze sledovat prostřednictvím YouTube kanálu tvprodeti a webové stránky tvprodeti.cz. Vysílá od 5. října 2010.

Televize nabízí každý týden, a to vždy ve středu, původní hudebně-dramatický pořad pro děti a celou rodinu. Pořady jsou součástí tematicky propojených sérii, zahrnujících obvykle 15 dílů.

Tvůrci se snaží zajímavým způsobem nabízet dětem originální svět písniček, tanců a pohádkových bytostí, s možností zábavy a trávení volného času prostřednictvím hudebně a pohybově našlapaných klipů a navazujících programů. Jednotlivé díly mají taky edukativní charakter a zahrnují v sobě prvky osvěty jak z hudební, historické, zeměpisné oblasti, tak společenské a mravní sféry.

Hlavními hrdiny jsou Teta Květa (Magdaléna Wronková), Fidlík a Violenka (Kryštof Švehlík a Kristýna Mandousová), Baba Jaga (Vendula Fialová). S TV pro děti také spolupracovala řada známých umělců, například Ivana Jirešová, Jaromír Nosek, Jan Kříž, Denisa Pfauserová, Igor Orozovič, Michal Kavalčík, Petr Batěk a další. Všechny pořady a jednotlivé videoklipy jsou určeny pro dětské publikum 3-10 let i jejich rodiče.

(mac)

FOTO – tvprodeti.cz

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here