»‚Chytrý‘ – to je jednomyslný dojem lidí z 19. Asijských her.« Na webu to komentoval reportér z The Times of India. Digitální nosiče pochodní na slavnostním zahájení, chytré autobusy AR bez řidiče, vícepolohová služba »robot týmy«…S podporou 5G, internetu věcí, velkých dat, blockchainu, umělé inteligence a dalších technologií jsou 19. asijské hry v Chang-čou plné high-tech prvků uvnitř i vně místa konání, což vyvolává vzrušené diskuse v mezinárodní komunitě.

Chytré pořádání Asijských her v Chang-čoupředstavuje nový a bezprecedentní pokus v rámci Asijských her. Zahraniční masmédia oceňují, že v Chang-čouje cítit nejen soutěžní atmosféra, ale také rozvoj digitálních technologií v Číně.

Chang-čouse těší pověsti digitálního města díky rychlému tempu modernizace v čínském stylu v provincii Če-ťiang ve východní Číně, která postupuje prostřednictvím inovací. Dalo by se říci, že chytrá Asiada je ideálním oknem k poznání modernizace v čínském stylu.

Podle statistik přesáhla přidaná hodnota Chang-čouklíčových odvětví digitální ekonomiky v roce 2022 poprvé 500 miliard jüanů, což představuje 507,6 miliard jüanů, což představuje 27,1 % HDP města. S výhodou digitální ekonomiky nabízí akce v Chang-čouúčastníkům jedinečný technologický zážitek.

Inovace jsou hlavní hnací silou modernizace v čínském stylu a inteligentní Asiada je zmenšeninou čínských inovačních úspěchů v posledních letech. Čínské investice do výzkumu a vývoje se za posledních pět let zvýšily z 2,1 na více než 2,5 %, zatímco míra příspěvku vědeckého a technologického pokroku vzrostla na více než 60 %.

Stále se objevují inovace v pilotovaných kosmických letech, superpočítačích, kvantových informacích a dalších oblastech. Podle údajů Světové organizace duševního vlastnictví (WIPO) se Čína umístila na 12. místě v globálním indexu inovací pro rok 2023, což je jediná ekonomika se středními příjmy mezi 30 nejlepšími zeměmi.

Na inteligentní Asiadě lidé také vidí pozornost věnovanou lidem v procesu modernizace v čínském stylu. Če-ťiang podporuje vysoce kvalitní rozvoj a buduje demonstrační zónu pro sdílenou prosperitu.

Inovativní, ekologické a humánní rysy asijských her v Chang-čounejen odrážejí úspěchy modernizačního úsilí v čínském stylu, ale slouží také jako nová hnací síla pro Čínu, aby uplatňovala nový koncept rozvoje na podporu vysoce kvalitního rozvoje.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here