Home Pel mel Zajímavosti Miliony včel unikly po pádu úlů z kamionu v Kanadě

Miliony včel unikly po pádu úlů z kamionu v Kanadě

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Policie nedaleko Toronta varovala řidiče, aby měli zavřená okna aut poté, co se na silnici vysypaly bedny s pěti miliony včel.

Haltonská regionální policie uvedla, že ve středu kolem 6.15 hodin ráno obdržela oznámení, že se bedny se včelami uvolnily z kamionu a vysypaly se na silnici v Burlingtonu v Ontariu.

»Nejsme si jisti, jak nebo co přesně se odehrálo, ale v určitém okamžiku bedny se včelami nebo úly sklouzly z návěsu a rozsypaly se po celé silnici,« řekl strážník Ryan Anderson pro CBC News.

Podle Andersona to byla »pěkná scéna«. »Bedny byly doslova na silnici a kolem létaly roje včel,« dodal. »První včelař, který byl na místě, byl zřejmě několikrát poštípán.«

Policie na místě upozornila řidiče, aby si při průjezdu zavřeli okna, a chodce, aby se oblasti vyhnuli. Asi hodinu poté, co policie zveřejnila oznámení na sociálních sítích, se ozvalo několik včelařů s nabídkou pomoci. Na místo nakonec dorazilo šest nebo sedm včelařů, uvedl Anderson.

Přibližně v 9.15 policie uvedla, že většina z pěti milionů včel byla bezpečně sesbírána a bedny byly odvezeny. Některé bedny byly ponechány, aby se do nich nesebrané včely vrátily samy.

Předpokládá se, že včely mohly být součástí opylovací služby, kdy si zemědělci najímají včelaře, aby jim pomáhali opylovat úrodu.

Podle kanadské rady pro med, národního sdružení včelařů, má včelstvo v létě asi 50 000 až 80 000 včel.

(jb)

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here