Home Sport Fišerová v Troji stříbrná v kayakcrossu, vyhrála Woodsová

Fišerová v Troji stříbrná v kayakcrossu, vyhrála Woodsová

AKTUALIZOVÁNO

Stříbrnou pozici vybojovala na Světovém poháru v Praze Tereza Fišerová v dnešním kayakcrossu. Vítězkou se na trojském kanále stala Britka Kimberley Woodsová, v mužském finále neměla Česká republika zastoupení. Závod ovládl v Troji Švýcar Dimitri Marx, Vít Přindiš skončil ve čtvrtfinále. 

Do osmifinále z časovky v kvalifikaci postoupili kromě Fišerové a Přindiše i Amálie Hilgertová a Jakub Krejčí. Naopak vypadli Ondřej Tunka, Veronika Vojtová a Tereza Kneblová. Lukáš Rohan do kvalifikace nenastoupil. Přímo se do kontaktních soubojů dostalo dvacet nejlepších, pak se do 32 účastníků úvodního kola doplňovali reprezentanti států, které ještě neměly zastoupení.

Fišerové se dařily starty. V prvním kole ještě rozhodovala až v poslední protivodné brance, ale ve čtvrtfinále a semifinále vedla od začátku do cíle. Ve finále nebyla daleko od vítězství, ale závěrečné metry patřily Woodsové. »Bojovala jsem až do poslední chvíle. Až po válečku mi bylo jasné, že Kim je tam, tak jsem se jen ohlídla, viděla jsem, že dojedu na druhé pozici. Myslím, že po tom dlouhém programu je to skvělý výsledek,« řekla Fišerová novinářům. Druhá česká reprezentantka ve vyřazovacích jízdách Amálie Hilgertová vypadla ve čtvrtfinále.

Přindiš měl dnes smůlu. Až cílová fotografie rozhodla o tom, že postupové druhé místo ve čtvrtfinále obsadil na jeho úkor Němec Noah Regge. Využil výhodnější vlny. »Cítil jsem, že mě předjel. Líp mu to klouzlo a v cíli jsem cítil, že je kousíček přede mnou. To byla škoda,« litoval Přindiš. V kayakcrossu se hlavně nechtěl zranit. Při soubojích na trati sice újmu neutrpěl, ale nějaké šrámy mu dnešní den přinesl. Po kvalifikaci úplně nezvládl vyndavání lodi na břeh. »Když jsem si ji házel na rameno, tak jsem šlápl nohou do vody, takže jsem letěl na záda s lodí do vody a odřel jsem si nohu.Takže mám naražený zadek a odřenou nohu,« pousmál se.

Krejčí vypadl hned v prvním vyřazovacím kole. Chyboval na třetí brance, a i když se pak protlačil na postupové druhé místo, rozhodčí mu průjezd neuznali a poslali ho na čtvrtou příčku.

(koz)

REPRO FOTO – ČT

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here