Home Zahraničí Aktivisté za lidská práva žalují Bidena a viní ho ze spoluúčasti na...

Aktivisté za lidská práva žalují Bidena a viní ho ze spoluúčasti na genocidě v Gaze

FOTO - síť X

Americká organizace pro lidská práva Center for Constitutional Rights podala u federálního soudu žalobu na administrativu amerického prezidenta Joea Bidena a obvinila ho ze spoluúčasti na genocidě Palestinců v pásmu Gazy.

»Izraelská vláda páchá genocidu na palestinském lidu v pásmu Gazy za bezvýhradné podpory USA. Od 7. října izraelská vláda zabila v pásmu Gazy nejméně 11 100 Palestinců, včetně více než 4600 dětí, a více než 28 000 jich zranila. Existují zdokumentované důkazy o použití bílého fosforu. Spojené státy neplní své zákonné povinnosti zabránit genocidě a prezident Biden a další vysocí představitelé aktivně napomáhají genocidě palestinského lidu ze strany izraelské vlády,« uvedla organizace v prohlášení zveřejněném na svých internetových stránkách 13. listopadu.

»Nejenže prezident Biden, ministr zahraničí Blinken a ministr obrany Austin nevyužili svého vlivu k zabránění genocidy, ale opakovaně veřejně učinili prohlášení o jednoznačné podpoře jednání izraelské vlády,« uvádí Centrum pro ústavní práva.

V prohlášení se uvádí, že organizace podala 13. listopadu jménem palestinských organizací na ochranu lidských práv a Palestinců v Gaze a v USA federální žalobu proti Bidenovi a vysokým úředníkům jeho administrativy.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here