ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Americký prezident Joe Biden podepsal návrh zákona o prodloužení financování federální vlády země o 45 dní (do 17. listopadu), který nezahrnuje pomoc Ukrajině, uvádí se v prohlášení, které rozeslal Bílý dům.

»Prezident podepsal zákon H.R. 5860, který poskytuje prostředky na fiskální rok federálním agenturám do 17. listopadu 2023 na pokračující projekty federální vlády a prodlužuje činnost několika úřadů,« uvádí se v dokumentu. Tím se podařilo zabránit pozastavení činnosti vlády v USA. To mohl vést k nevyplácení mezd, posílání na nucené neplacené volno a propouštění statisíců státních zaměstnanců, stejně jako k ukončení mnoha státních programů.

Ve zveřejněném prohlášení k návrhu schválenému oběma komorami Kongresu americký prezident dříve zdůraznil, že USA »nemohou za žádných okolností připustit, aby byla přerušena americká podpora Ukrajině«. Biden vyzval předsedu Sněmovny reprezentantů Kevina McCarthyho (republikán ze státu Kalifornie), aby v nejbližší době usiloval o schválení iniciativy na poskytnutí další pomoci Kyjevu.

(cik, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here