Bidenův tým se snaží přesvědčit voliče, že jeho fyzický stav je normální

Tým amerického prezidenta Joea Bidena se snaží přesvědčit voliče, že jeho fyzický stav mu umožňuje plnit povinnosti hlavy státu. Informovala o tom televizní stanice NBC s odvoláním na své zdroje.

Podle něj si Bidenovi asistenti uvědomili, že mají problém, když prezident minulý měsíc zakopl o pytel s pískem na slavnostní promoci na americké letecké akademii v Coloradu. Tým amerického prezidenta se rozhodl vymyslet opatření, která zajistí, aby se »takový trapný a nebezpečný incident už nikdy neopakoval«. Jak poznamenává televizní kanál, voliči se již domnívají, že by Biden měl kvůli svému věku zvážit rezignaci.

»Fyzicky je poměrně slabý. Lidé se obávají jeho fyzické slabosti a toho, jakým prezidentem bude ve věku 82-86 let pokud bude znovu zvolen na druhé funkční období,« řekl televizi bývalý diplomat z jedné ze západních zemí.

Server Politico již dříve informoval, že Biden při letech stále častěji používá krátkou skládací rampu, aby snížil pravděpodobnost pádu. Podle něj začal Bidenův tým před několika měsíci používat jinou zkrácenou rampu, aby mu usnadnil cesty a snížil pravděpodobnost prezidentova pádu. Jak publikace uvádí, krátká rampa se obvykle používala pouze v případě nepříznivého počasí, silného větru nebo deště.

Tiskový odbor Bílého domu 13. července informoval, že Biden při chůzi po rampě před odletem do Spojených států z letiště v Helsinkách zakopl. Osmdesátiletý Biden v nedávné minulosti při chůzi po rampách zakopl několikrát. Dne 1. června upadl na pódiu na americké letecké akademii.  

(jb, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy