Home Zahraničí Britská Královská pošta má ztráty v důsledku stávek ve výši 248 milionů...

Britská Královská pošta má ztráty v důsledku stávek ve výši 248 milionů dolarů

ILUSTRAČNÍ FOTO - themds.com

Stávky zaměstnanců způsobily britské společnosti Royal Mail (RM) škody ve výši 200 milionů liber (248 milionů dolarů), uvedla dnes společnost International Distributions Services (IDS), která vlastní RM.

»Čistá ztráta z výkonů za devět měsíců (duben až prosinec 2022 – pozn. TASS) se odhaduje na přibližně 200 milionů liber,« uvedla IDS ve svém prohlášení. Zisk společnosti Royal Mail se ve srovnání se stejným obdobím roku 2021 snížil o 12,8 %. Čistá provozní ztráta společnosti Royal Mail činila 295 milionů liber (365 milionů USD).

Podle reportáže televizní stanice Sky News se členové odborového svazu pracovníků v komunikacích (CWU), kterých je více než 187 000, připravují na nové kolo demonstrací.

Vlna stávek se ve Velké Británii šíří od prosince 2022 v podmínkách rekordní inflace 10,5 % za posledních 40 let a klesajících reálných příjmů. Stávkují železničáři, pošťáci, pracovníci pohraniční služby a záchranné služby. V nadcházejících měsících mají demonstrovat desítky tisíc učitelů, vysokoškolských a univerzitních profesorů.

(TASS)