Britská Královská pošta má ztráty v důsledku stávek ve výši 248 milionů dolarů

Stávky zaměstnanců způsobily britské společnosti Royal Mail (RM) škody ve výši 200 milionů liber (248 milionů dolarů), uvedla dnes společnost International Distributions Services (IDS), která vlastní RM.

»Čistá ztráta z výkonů za devět měsíců (duben až prosinec 2022 – pozn. TASS) se odhaduje na přibližně 200 milionů liber,« uvedla IDS ve svém prohlášení. Zisk společnosti Royal Mail se ve srovnání se stejným obdobím roku 2021 snížil o 12,8 %. Čistá provozní ztráta společnosti Royal Mail činila 295 milionů liber (365 milionů USD).

Podle reportáže televizní stanice Sky News se členové odborového svazu pracovníků v komunikacích (CWU), kterých je více než 187 000, připravují na nové kolo demonstrací.

Vlna stávek se ve Velké Británii šíří od prosince 2022 v podmínkách rekordní inflace 10,5 % za posledních 40 let a klesajících reálných příjmů. Stávkují železničáři, pošťáci, pracovníci pohraniční služby a záchranné služby. V nadcházejících měsících mají demonstrovat desítky tisíc učitelů, vysokoškolských a univerzitních profesorů.

(TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy