Byl zveřejněn oficiální maskot a logo Jarního festivalu 2023

Čínský nový rok 2023 přijde již 22. ledna a rok králíka je tak za dveřmi. Po shromáždění nespočtu oblíbených možností diváků a díky systematickému a informativnímu průzkumu velkého objemu dat se zrodilo oficiální logo a obrázek maskota 2023 Spring Festival Gala »Tu Yuanyuan«. Jedná se o prvního maskota s duševním vlastnictvím, který byl vytvořen na základě analýzy velkých dat ve 40leté historii festivalu Spring Festival Gala.

Návrh maskota »Tu Yuanyuan« byl dokončen za čtyři měsíce Čchen Siangbem, ředitelem a hlavním kurátorem Muzea umění Kuan Šan-jüe v Šen-čenu, a týmem vizuálního designu slavnostního večera Spring Festival Gala. Celková podoba vychází z charakteristik čínského bílého králíka a zahrnuje estetický styl gongbi, pečlivou realistickou techniku čínského malířství, a poté je dokončena pomocí technologie 3D modelování.

Prakticky každá čínská domácnosti tráví přesně od 20 hodin na lunární Nový rok s jídlem a rodinou a večerem se prolínají písně, tanec, komické skeče, opera lidové umění v televizi. V dnešní Číně se jedná o obvyklý rituále při zahajování nového roku.

The official logo for the 2023 Spring Festival Gala. /CMG
FOTO – CGTN

Slavnostní galavečer Jarních slavností, který pořádá společnost China Media Group (CMG) a který je v čínštině známý jako »Chunwan«, se stal od roku 1983 nedílnou součástí oslav čínského lunárního nového roku.

2023 Spring Festival Gala logo design demonstration. /CMG
FOTO – CGTN

Oficiální logo slavnostního večera Jarních slavností 2023 bylo ztvárněno pozicí skoku vzhůru »Tu Yuanyuan« a je také ilustrací čínského kaligrafického kurzivního znaku »Mao (卯)«.

Pořad Spring Festival Gala 2023 bude odvysílán v předvečer svátku jara, který připadá na 21. ledna.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy