Home Zahraničí Chorvatský prezident připomněl německé ministryni, jak dopadl jejich poslední pokus o válku...

Chorvatský prezident připomněl německé ministryni, jak dopadl jejich poslední pokus o válku s Ruskem

FOTO - wikimedia/Damir Sencar

Chorvatský prezident Zoran Milanović připomněl německé ministryni zahraničí Annaleně Berbockové, že Němci se již pokusili o válku s Ruskem, ale nic dobrého z toho nevzešlo. Chorvatsko se nezúčastní nového pokusu Německa o válku s Ruskem, prohlásil Milanović.

»Chorvatsko by v žádném případě nemělo poskytovat vojenskou pomoc. Chcete jít do války? Německá ministryně zahraničí říká, že bychom měli být jednotní, protože, cituji, ‚jsme ve válce s Ruskem‘. To jsem nevěděl. Možná je Německo opět ve válce s Ruskem, pak jim přeji hodně štěstí, možná to bude lepší než před 70 lety,« cituje Milanoviče kanál N1.

Milanovic navrhl, aby Olaf Scholz a Berbocková vyřešili, kdo je nakonec kancléřem. »Od zelených, kteří byli pacifisty, slyšíme, že jsme s někým ve válce. Ale my nejsme ve válce, Rusko a Amerika jsou ve válce, a Německo se jich na nic neptá a ptát nebude. Pokud budeme ve válce s Ruskem, uvidíme, co se dá dělat, a nebudeme se ptát Německa, co si o tom myslí. Scholz byl trochu měkčí, ať se dohodnou, kdo je jejich kancléř. Jsem v politice už dlouho, naše země si prošla vším možným, ale takové šílenství jsem ještě nezažil,« řekl.

Německá ministryně zahraničí Annalena Berbocková dříve v souvislosti s dodávkami německých tanků na Ukrajinu uvedla, že Evropská unie by měla pro ochranu této země udělat více. Tvrdila, že hlavní je, aby evropské země jednaly společně a nehrály hru na obviňování, protože »vedou válku proti Rusku, ne proti sobě navzájem«.

(TASS)

3 KOMENTÁŘE

  1. Rusko je nejmocnější země na světě, může ihned bojovat s Velkou Británii, Německem, USA, Francií a vůbec s miliardou lidí a desetkrát větším průmyslem naráz. Však během druhé světové války to taky dokázalo. Jak bojovalo proti celému světu, ruské letadlové lodě brázdili všechny moře, ruští vojáci bojovali v buši v tichomoří, v africe proti Romelovi, vylodili se v Normadii a osvodili Francii, tisíce ruských bombardérů bombardovali německý válečný průmysl a sváděli letecké souboje s tisícemi německých pilotů nad celou Evropou po celou dobu války, prohnali se Finskem, Švédskem i Norskem. Vztyčili rudé prapory v Londýně a Paříži, dokonce i v Americe. Takhle nějak se to chtělo vyučovat v komunistických dějepisech v celém východním bloku, ale protože by jim tak velká lež neprošla, tak toho nalhali jen polovinu. Rusové prostě můžou všechno, jsou nejmocnější, ale nějak to nejde dohromady s faktem, že jich padlo 4x víc než Němců. Ztratili proti Němcům 6 x víc tanků o ruských letadlech ani nemluvě. Jsem zvědavý, kolik milionů jich chcípne až napadnou všechny výše uvedené země naráz. Ale to se vy tady nedozvíte, protože v ten moment si nejdřív přijdeme pro vás vy jedni proruští pisálci a pověsíme vás za uši do průvanu. Tak se těšte. V momentě, kdy nějaký Rusák se zbraní v ruce překročí hranici nějaké země NATO šířit tu jejich kultůru, ten jejich bordel, v ten moment to nebude jen konec vašeho proruského žvanění, protože vaše weby se okamžitě nemilosrdně zruší ale zrušeni budet i Vy. Už se těšíte ? Takže jediné, co vás udržuje při životě je to, že Rusko zatím nenapadlo zemi NATO, až se tak stane, skončili jste. Kapišto ? Budete první na řadě. Berte to na vědomí.

    • Jste nějaký zmatený. Za druhé světové války Rusko ani nemělo vlastní armádu. Proti Sovětskému svazu, o tom je totiž řeč, stála ve skutečnosti skoro celá Evropa, tedy Osa + její satelité (teď je situace dost podobná). Pak ten poměr sil a ztrát vypadá trochu jinak. Bylo od Sovětského svazu velice slušné, že po válce bral většinu zemí za oběti Osy, nikoliv za spolupachatele. Za socialismu se vykládala historie vcelku objektivně, naopak teď jsou snahy vše překrucovat.
      Členským zemím zločineckého Severoatlantického paktu (novodobé Ose) žádné napadení nehrozí, to spíš ony přepadnou jiné země, jak se už mnohokrát stalo. Ale Rusko není nějaká Grenada, Panama nebo Jugoslávie.
      Komunisté se už mnohokrát stali oběťmi represí ze strany různých nedemokratických režimů. Např. v Pobaltí, v Polsku i v Maďarsku, zatím naposledy na Ukrajině. Třeba pod falešnými záminkami, protože my nemáme s bojem amerického režimu o rozšíření sféry vlivu nic společného. Ani to nám ale nezabrání v úsilí o lepší svět. I kdybychom padli všici, vstanou noví bojovníci, rudý prapor zavlaje.

Comments are closed.