Home Zahraničí Dva američtí zákonodárci navrhli neschválit žádost Kyjeva o dodatečné financování

Dva američtí zákonodárci navrhli neschválit žádost Kyjeva o dodatečné financování

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Americký senátor J. D. Vance a člen Sněmovny reprezentantů USA Chip Roy se domnívají, že zákonodárci by neměli schválit žádost o dodatečné financování Kyjeva, dokud administrativa nevyjasní svou strategii ohledně ukrajinského konfliktu. Informoval o tom v pátek list Politico.

Podle jejích zpráv Vance a Roe vyzvali kolegy, aby podepsali dopis, v němž odmítají podpořit další vojenskou pomoc Ukrajině a požadují, aby Bílý dům objasnil své budoucí plány.

»Jaká je naše strategie a jaký je prezidentův plán, jak se z této situace dostat? Schválit tuto žádost bez znalosti odpovědí na tyto otázky by bylo absurdním zřeknutím se svých kongresových povinností. Z těchto a dalších důvodů jsme proti dalšímu financování konfliktu na Ukrajině,« stojí v dopise, který má být zaslán šéfce Úřadu pro řízení a rozpočet Bílého domu Shalandě Youngové. »Američané mají právo vědět, na co se utrácejí jejich peníze,« píše se v dopise, který dostal k dispozici server Politico.

Washingtonská administrativa 10. srpna požádala Kongres o 13 miliard dolarů na mimořádnou vojenskou pomoc Kyjevu a také o 8,5 miliardy dolarů na hospodářskou a bezpečnostní pomoc Ukrajině a některým dalším zemím jako dodatečné výdaje z federálního rozpočtu ve fiskálním roce 2023, který v USA končí 30. září.

(TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here