ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Ghana přechází na používání národních měn v obchodě s Ruskem a jedná o zavedení karet Mir v zemi, řekl agentuře TASS prezident ghansko-ruské obchodní rady Lawrence Awuku-Boateng.

»Centrální banka Ghany spolupracuje s Centrální bankou Ruska a plánujeme provádět obchodní platby v národních měnách prostřednictvím banky v Číně. Tím se celý proces značně usnadní,« uvedl na okraj Jaltského mezinárodního fóra. Na otázku ohledně používání karet Mir v Ghaně šéf obchodní rady odpověděl: »Požádali jsme ghanskou centrální banku, aby nám toto okno otevřela, i když zatím jednáme.«

Ghana má také zájem o dodávky ropy, obilí a zemědělské techniky z Ruska. »Máme zájem o dodávky ropy, obilí a dalšího zboží, zejména zemědělské techniky,« řekl Awuku-Boateng.

Ghana a další africké země podle něj berou Krym jako bránu pro obchod s Ruskem. »Krym vnímáme jako bránu pro obchod. Bez Krymu nemůžeme mít plodnou obchodní spolupráci,« řekl. »V současné době chceme prohloubit spolupráci mezi Ghanou a Krymem a Ruskem jako celkem,« poznamenal Awuku-Boateng.

Ghana by také ráda podepsala dohodu o spolupráci s Ruskem v oblasti vzdělávání, dodal. »Abychom mohli přivést studenty z Ghany na Krym, zatímco krymští studenti by mohli jezdit do Ghany. To je to, co nám pomůže realizovat úzkou spolupráci,« zdůraznil.

(cik, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here