Home Zahraničí Když západní média přehnaně a nerealisticky propagovala »temný okamžik«, v Číně je...

Když západní média přehnaně a nerealisticky propagovala »temný okamžik«, v Číně je všude světlo

FOTO - CRI

Po třech letech se znovu objevil »největší tok lidí na světě« u Svátků jara v Číně. Data ukazují, že v prvních dvanácti dnech přepravy u Svátků jara (7. – 18. ledna) čínské železnice, dálnice, vodní cesty a civilní letectví přepravily 480 miliony cestujících, jde o 47,1% nárůst rok od roku. Jedná se o první Svátky jara poté, co Čína optimalizovala a upravila svou politiku prevence a kontroly epidemie. Čínská společnost prokázala bezkonkurenční vitalitu. 

Se vzkvétající a rušnou scénou v Číně některá západní média čas od času udělala senzační předpovědi, že Čína není připravena na úpravu politik prevence a kontroly epidemie a že se Svátky jara stanou »temným okamžikem« epidemie v Číně. Lidé nemají ponětí, odkud tyto závěry pocházejí, ale jasně vědí, že je to v ostrém kontrastu s hlavním vnímáním čínského lidu a mezinárodního společenství.

Čína vyvinula aktivní a účinné úsilí, aby co nejdříve prošla přechodným obdobím prevence a kontroly epidemie. Ministerstvo financí Čínské lidové republiky rovněž nedávno vydalo oznámení, které upřesnilo, že by se mělo zaměřit na zajištění nezbytných výdajů na prevenci a kontrolu epidemie v souladu s celkovými požadavky na »ochranu zdraví a prevenci závažných onemocnění«. Venkovské oblasti jsou nejvyšší prioritou prevence a kontroly epidemie v Číně. Před několika dny vydala čínská vláda zvláštní pracovní plán na posílení ochrany klíčových skupin ve venkovských oblastech.

Tato přesná a pečlivá opatření odrážejí prioritizaci života lidí a řídí se principem vědecké a přesné prevence a kontroly pandemie. Díky dostatečné přípravě a schopnosti pozitivní reakce Čína plynule prochází adaptačním obdobím posunu politiky prevence a kontroly epidemie. Avšak před skutečností je hype západních médií pouze za účelem dosažení požadovaného závěru s přednastavenými pohledy a částečnými informačními fragmenty. Mají velké předsudky a nepochopení celkového tónu při informování o epidemické situaci v Číně, což je v rozporu s vyhlášenou nestranností a objektivitou a takzvanou profesionalitou a odhaluje jejich temnou psychologii potěšit se z neštěstí jiných lidí, aby bylo dosaženo cíle černého útoku na Čínu a omezení Číny. Tato politická manipulace je odsouzena k poražení fakty.

(pr)

Předchozí článekDo práce na kole. Lednová výzva zítra začíná
Další článekI téměř čtyřmetrové modely letadel všeho druhu čekají na návštěvníky výstavy v humpoleckém muzeu