Home Zahraničí Musk čelí nové výzvě – Zuckerbergův Threads má za 7 hodin 10...

Musk čelí nové výzvě – Zuckerbergův Threads má za 7 hodin 10 milionů uživatelů

Šéf Facebooku Mark Zuckerberg ve čtvrtek uvedl, že jeho aplikace Threads, mikroblogovací konkurent Twitteru Elona Muska, zaznamenala více než 10 milionů registrací za pouhých sedm hodin.

Meta – rovněž mateřská společnost Facebooku, Instagramu a WhatsApp – oznámila spuštění Threads, uvedla, že nabídne nový, samostatný prostor pro aktualizace v reálném čase a veřejné konverzace.

Zuckerberg dodal, že uživatelé aplikace Threads budou k přihlášení do nové aplikace potřebovat účet na Instagramu a příspěvky mohou mít délku až 500 znaků a mohou obsahovat odkazy, fotografie a videa o délce až 5 minut.

Aplikace byla spuštěna ve Velké Británii, USA a dalších zemích, ale Meta ji ještě nezpřístupnila v EU.

Spuštění aplikace Threads od společnosti Meta přichází uprostřed turbulencí na Twitteru, kde byly propuštěny tisíce zaměstnanců od doby, kdy miliardář podnikatel Musk koncem roku 2022 koupil platformu za 44 miliard dolarů.

O víkendu Musk oznámil, že u některých účtů bude omezen počet tweetů, které si uživatelé mohou přečíst, a Twitter oznámil, že ovládací panel Tweetdeck se stane pouze předplacenou funkcí, ke které budou mít přístup pouze ověření uživatelé Twitteru.

(jb)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here