ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Počet žen ve vojenském personálu se na Ukrajině za poslední dva roky zvýšil o 40 procent. Informovalo o tom ministerstvo obrany země.

»Počet vojákyň v AFU se oproti roku 2021 zvýšil o 40 procent, tedy o 12 000. A nyní v řadách AFU slouží téměř 43 000 vojákyň,« uvedlo vojenské ministerstvo v prohlášení na svém kanálu Telegram.

Ukrajinské ministerstvo obrany rovněž poznamenalo, že všechna oficiální omezení pro vojákyně byla zrušena. Dříve tedy ženy mohly sloužit především na zdravotnických pozicích, být spojařkami, účetními, úřednicemi a kuchařkami. »Nyní může být žena v armádě řidičkou, granátnicí, zástupkyní velitele průzkumné skupiny, velitelkou BMP, opravářkou, kulometnicí, odstřelovačkou«, uvedlo ministerstvo.

Navíc, pokud dříve na Ukrajině bylo možné uzavřít smlouvu o vojenské službě se ženami ve věku 18 až 40 let, nyní je to mezi 18 a 60 lety, jako je tomu u mužů. V roce 2019 povolila ukrajinská vláda dívkám vstup na vojenská lycea, připomnělo ministerstvo obrany.

(jb, TASS)

1 KOMENTÁŘ

  1. Tak konečne začnú padať aj Banderovské fašistky na Ukrajine. Doteraz boli skryté a teraz budú musieť konečne aj oni ísť na frontu. Fašistické svine treba vykynožiť celkom, lebo sa znovu rozmnožia ako potkany!!! Smrť fašistickým okupantom!!! Mor ho!!! Svetu mier!!!

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here