Home Zahraničí Německo plánuje hromadnou deportaci nelegálních migrantů, řekl Scholz

Německo plánuje hromadnou deportaci nelegálních migrantů, řekl Scholz

FOTO - pixabay

Německý kancléř Olaf Scholz prohlásil, že v zájmu omezení nelegální migrace budou muset německé úřady hromadně deportovat ty, kteří nemají právo na pobyt v Německu. Svůj názor vyjádřil v rozhovoru pro časopis Der Spiegel.

Šéf německé vlády poznamenal, že nelegální migraci je možné omezit prostřednictvím komplexního balíčku opatření. »A to jsem ještě nejmenoval jedno důležité opatření: musíme konečně hromadně deportovat ty, kteří nemají právo v Německu zůstat,« řekl Scholz. Zároveň připomněl, že německé orgány nyní posílily kontrolu na hranicích se sousedními zeměmi a informovaly o tom Brusel.

Zároveň je podle Scholze správné nabízet žadatelům o azyl veřejně prospěšné práce. »Posilujeme ochranu vnějších hranic EU, aby se do Evropy dostávalo méně lidí. A dohodli jsme se na novém mechanismu solidarity EU: příchozí země budou uprchlíky registrovat, ne je jen pouštět do Německa. Na oplátku budou na znamení solidarity rozděleni po celé Evropě,« zdůraznil německý premiér a vyjádřil naději, že Evropský parlament tento mechanismus v nadcházejících měsících schválí.

Na závěr Scholz opět uznal, že »do Německa přichází příliš mnoho lidí«, a proto by měla být přijata opatření ke snížení přílivu nelegálních přistěhovalců.

Od ledna do konce září 2023 požádalo v Německu o azyl 233 744 osob, což je o 73 % více než ve stejném období roku 2022. Mnohé obce selhávají při přijímání, zásobování a integraci migrantů.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here