Home Zahraničí Podle Moskvy Evropský parlament zakládá svou práci na emocích, nikoliv profesionalitě

Podle Moskvy Evropský parlament zakládá svou práci na emocích, nikoliv profesionalitě

Dmitrij Peskov FOTO - ČTK/AP/Alexander Zemlianichenko

Rezoluce Evropského parlamentu, který uznal Rusko za stát sponzorující terorismus, není právně závazná, Moskva si taková rozhodnutí nebere k srdci, řekl podle agentury TASS mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

»Evropský parlament je typem organizace, která svou práci zakládá spíše na emocích, na emotivním přístupu,« řekl mluvčí. »Samozřejmě pro nás není tajemstvím, že v posledních letech nás Evropský parlament nemá příliš v lásce. My jsme na oplátku měli málo chuti brát v úvahu to, co se tam děje a brát si to velmi k srdci,« uvedl Peskov.

»Situace, kdy taková zjevná rusofobie a nenávist vůči Rusku prostě přetékají. Ale nemá to žádnou právní závaznost. Tak by se k tomu mělo přistupovat,« vysvětlil mluvčí Kremlu v rozhovoru s novinářem Pavlem Zarubinem.

Ruská strana vidí v Evropském parlamentu »obrovský nedostatek profesionálního přístupu a obrovský nedostatek profesionality«, uvedl dále. »A emoce jsou taková proměnlivá věc. Dnes jsou rusofobní, zítra bude něco jiného. A pak možná přijde okamžik projasnění,« shrnul.

(cik)