ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Předseda Sněmovny reprezentantů USA Kevin McCarthy prohlásil, že ochrana hranic USA je pro něj důležitější než pomoc Ukrajině.

»Hranice USA jsou důležité a naší prioritou je jejich ochrana. Zajistím dodávky zbraní na Ukrajinu, ale nedostanou velký balík pomoci, pokud nebude chráněna hranice (USA),« řekl předseda dolní komory amerického parlamentu v televizi CBS.

Již dříve obě komory amerického parlamentu schválily a americký prezident Joe Biden podepsal zákon o prodloužení financování federální vlády země o 45 dní, tj. do 17. listopadu. Dokument nezahrnuje pomoc Ukrajině. Tím se podařilo zabránit uzavření vlády v USA, které by mohlo vést k nevyplácení mezd, nucenému neplacenému volnu a propouštění statisíců státních zaměstnanců, stejně jako k ukončení mnoha státních programů.

Washingtonská administrativa 10. srpna požádala Kongres jako dodatečné výdaje z federálního rozpočtu na fiskální rok 2023, který v USA končí 30. září, o 13 miliard dolarů na mimořádnou vojenskou pomoc Kyjevu a 8,5 miliardy dolarů na hospodářskou a bezpečnostní pomoc Ukrajině a řadě dalších zemí.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here