Home Zahraničí Si Ťin-pching vyzval Čínu a EU k posílení spolupráce

Si Ťin-pching vyzval Čínu a EU k posílení spolupráce

FOTO - CGTN

Čína a Evropská unie (EU) by se měly vyvarovat různých druhů vměšování a posílit dialog a spolupráci, uvedl čínský prezident Si Ťin-pching během čtvrtečního setkání s předsedou Evropské rady Charlesem Michelem a předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou v Pekingu.

Vztahy mezi Čínou a EU se těší dobré dynamice konsolidace a růstu, což slouží zájmům obou stran a splňuje očekávání lidí, uvedl Si a vyzval obě strany, aby společně pracovaly na udržení dynamiky růstu vztahů mezi Čínou a EU.

Vztahy mezi Čínou a EU mají zásadní význam pro celosvětový mír, stabilitu a prosperitu, uvedl Si a dodal, že je povinností obou stran zajistit větší stabilitu světa, silnější podněty pro rozvoj a více inspirace a podpory pro globální správu věcí veřejných.

Letos si připomínáme 20. výročí komplexního strategického partnerství mezi Čínou a EU.

»V tomto novém výchozím bodě vztahů mezi Čínou a EU musíme zhodnotit historii, orientovat se v trendech světa a jednat moudře a se smyslem pro odpovědnost,« řekl Si.

Čína a EU by podle něj měly být partnery pro vzájemně výhodnou spolupráci, neustále posilovat oboustrannou politickou důvěru, budovat strategický konsensus a upevňovat pouta společného zájmu.

»Měli bychom spojit své síly při řešení globálních výzev a podporovat stabilitu a prosperitu na celém světě,« uvedl Si.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here