Sogavare: Na světě je pouze jedna Čína, což je již dávno jasně potvrzeno

Premiér Šalamounových ostrovů Manasseh Sogavare, který byl na oficiální návštěvě Číny, v rozhovoru pro Čínskou mediální skupinu (China Media Group, CMG) v Pekingu zdůraznil, že na světě je pouze jedna Čína, což je již dávno jasně potvrzeno.

Podle prezidenta byly Šalamounovy ostrovy 36 let na špatné straně historie, ale od roku 2019 mají diplomatické vztahy s Čínou. »Oslovuji ty země, které jsou stále posedlé tím, co dělají. Tyto země navázaly diplomatické vztahy s Čínou, uznávají princip ‚jedné Číny‘, ale jejich jednání je v rozporu s tímto principem,« upozornil.

Dodal, že 17. Pacifické hry se letos v listopadu budou konat na Šalamounových ostrovech. Je to poprvé, co je země bude hostit. Stadion pro letošní hry byl postaven s pomocí Číny. Je to také první velký projekt podporovaný Čínou od navázání diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi od roku 2019. »Tento stadion je pouze ukázka, v budoucnu bude zde bude více a lepších zařízení umožňující rozvoj. Stadion je společným projektem v rámci iniciativy Pásma a stezky. V roce 2019 jsme podepsali dohodu o spolupráci o iniciativě s Čínou a již vidíme výsledky,« řekl Manasseh Sogavare.

»Vymýcení chudoby v Číně je skutečně velmi pozoruhodným úspěchem a ekonomická modernizace země je dalším bezprecedentním úspěchem, který velmi obdivujeme. Těchto úspěchů by nebylo možné dosáhnout bez silného vedení, ani se neobjevily z ničeho nic jen tak. Je právě proto, že Čína takového vůdce má. Máme velký obdiv k vedení prezidenta Si Ťin-pching a Komunistické strany Číny,« zdůraznil premiér Šalamounových ostrovů.

Po rozhovoru s CMG Manasseh Sogavare napsal: »Je skvělé stát se přítelem Číny.«

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy