Home Zahraničí Tisíce cestujících uvízly kvůli stávkám na letištích v Itálii a Belgii

Tisíce cestujících uvízly kvůli stávkám na letištích v Itálii a Belgii

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Stávky zaměstnanců letišť a leteckých společností znemožnily stovky letů a tisíce cestujících v Evropě uvízly na vrcholu rušné letní turistické sezóny.

Podle letištních a leteckých úřadů bylo v Itálii v důsledku stávky pozemního personálu zrušeno přibližně 1000 vnitrostátních i mezinárodních letů. Navíc bylo zrušeno dalších 120 letů, které měly odlétat a přilétat z belgického letiště Charleroi, což bylo vyvoláno stávkou pilotů nízkonákladové letecké společnosti Ryanair kvůli pracovním podmínkám.

Stávka přichází uprostřed rekordní vlny veder, kterou národní meteorologická služba označila za »jednu z nejintenzivnějších všech dob« a která přinese teploty nejméně 40 °C v Římě a 48 °C na ostrovech Sicílie a Sardinie.

Stávka pozemního personálu, který požaduje novou kolektivní smlouvu šest let po vypršení platnosti té předchozí, měla trvat od 10.00 (8.00 SEČ) do 18.00 (16.00 SEČ).

Na letišti v Římě bylo zrušeno 200 letů, uvedly úřady. Lety společnosti Malta Air, která zajišťuje přestupy pro Ryanair a další nízkonákladové letecké společnosti Vueling a Ita Airways, byly rovněž ovlivněny poté, co se ke stávce připojili piloti.

Na milánských letištích bylo zrušeno 150 letů a desítky dalších byly zastaveny v Turíně a Palermu. Ministr dopravy Matteo Salvini vyzval stávkující, aby zachovali »zdravý rozum« a »nepoškodili miliony dalších zaměstnanců a turistů«.

(jb)

1 KOMENTÁŘ

  1. Půjčka na splacení dluhu nebo na zaplacení účtů nebo na zahájení nového podnikání? Půjčka na financování vašeho projektu? Nabízím zajištěné úvěrové služby ve výši případné úrokové sazby 3 %. Můžete žádat o půjčku od 30 000 Kč do 30 000 000 Kč. Moje půjčky jsou rychlé a snadné. Kontaktujte mě ještě dnes a získejte potřebnou půjčku. Zaručuji rychlé a profesionální jednání. Pro více informací o této půjčce mě prosím kontaktujte na: E-mail:vcervinkova25@gmail.com

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here