Home Zahraničí Twitter uzavřel dvě pobočky v Indii kvůli finančním problémům

Twitter uzavřel dvě pobočky v Indii kvůli finančním problémům

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Americká společnost Twitter uzavřela dvě ze svých tří kanceláří v Indii a požádala zaměstnance, aby pracovali z domova, a snížila tak náklady. Informaci přinesla tisková agentura Bloomberg.

Podle ní korporace uzavřela své kanceláře v politickém centru Indie, v Novém Dillí, a ve finančním hlavním městě Bombaji. Zaměstnanci Twitteru, většinou inženýři, nadále pracují pouze v Bangalore. Jak agentura poznamenává, takové rozhodnutí svědčí o snaze majitele Twitteru Ilona Muska snížit náklady uprostřed četných finančních potíží, neboť některé společnosti pozastavily reklamní smlouvy se sociální sítí.

Již dříve společnost snížila počet svých zaměstnanců v Indii o více než 90 %, přičemž před propouštěním pracovalo v kancelářích společnosti celkem asi 200 lidí.

Musk již dříve přirovnal společnost k havarujícímu letadlu, které se »řítí vysokou rychlostí k zemi s hořícími motory a nefunkční palubní deskou«. Zároveň poznamenal, že politika snižování nákladů jeho společnosti umožní ukončit rok 2023 beze ztráty.

Americký podnikatel 27. října uzavřel dohodu o převzetí Twitteru v hodnotě 44 miliard dolarů. Ihned po koupi propustil řadu členů vedení společnosti, včetně generálního ředitele Paraga Agrawala a finančního ředitele Neda Segala. Podle dokumentů zveřejněných v databázi americké Komise pro cenné papíry Musk také rozpustil představenstvo a stal se jediným jednatelem společnosti.

(TASS)