Zájmy čínsko-evropské spolupráce převažují nad hospodářskou soutěží

Vznik a rozvoj globálního dodavatelského řetězce a průmyslového řetězce je výsledkem společného působení tržních pravidel a voleb podniků.

V reakci na zprávy, že diplomatické oddělení Evropské unie je připraveno navrhnout, aby členské země snížily svou závislost na Číně v dodavatelském řetězci a průmyslovém řetězci, to uvedl mluvčí čínského ministerstva zahraničí Wang Wenpin.

Stanovení umělých limitů pro politické účely zasahuje do příslušné mezinárodní spolupráce a ovlivní stabilitu dodavatelského řetězce a průmyslového řetězce, což nepřispěje k průmyslovému rozvoji a není to v zájmu žádné země.

Wang Wenpin poukázal na to, že Čína a EU jsou spíše partneři než konkurenti. Mají úzké hospodářské vazby a silnou doplňkovost. Přínosy čínsko-evropské spolupráce převažují nad hospodářskou soutěží. Jak před několika dny uvedl vysoký představitel EU pro zahraniční a bezpečnostní politiku Josep Borrell, čínské komodity hrají větší roli při kontrole inflace než všechny světové centrální banky dohromady.

Čína podle Wang Wenbina doufá, že evropská strana bude vnímat čínsko-evropskou spolupráci objektivně, posílí společné zájmy Číny a EU a udrží stabilitu globálního dodavatelského řetězce a průmyslového řetězce.

Čína se stala nepostradatelnou pro podporu světového míru

Na pravidelné tiskové konferenci pak Wang Wenpin řekl, že v souvislosti s probíhajícím 20. sjezdem KS Číny vedoucí představitelé mnoha zemí a mezinárodních organizací potvrdili, že přikládají velký význam rozvoji vztahů s Čínou a zdůraznili, že Čína je zastáncem světového míru a bezpečnosti, multilateralismu a spravedlivého světového řádu. Stala se pak také důležitým motorem světové ekonomiky. Prostřednictvím společného budování iniciativy »Pásmo a stezka« všechny země podporují výhodnou spolupráci a jsou ochotné dále upevnit a prohloubit své přátelství a partnerství s Čínou.

Od 18. národního sjezdu Komunistické strany Číny pod vedením Ústředního výboru KS Číny v čele se Si Ťin-phingem Čína vybudovala nový typ mezinárodních vztahů, které obsahují vzájemnou úctu, spravedlnost, a výhodnou spolupráci. Čína byla vždy stavitelem světového míru, přispěvatelem ke globálnímu rozvoji a obráncem mezinárodního pořádku. Přispěla čínskou moudrostí a čínskými metodami k řešení hlavních globálních problémů a podpořila konsensus a společné úsilí pro lidský rozvoj a pokrok, což svět široce uznává.

Wang Wenpin doplnil, že mnoho mezinárodních průzkumů ukazuje, že Čína je ve světě široce vítána, zejména v rozvojových zemích. I generální tajemník OSN António Guterres ocenil, že se Čína stala »nepostradatelnou a důvěryhodnou silou pro podporu světového míru a rozvoje«.

»Budeme vždy vkládat náš vlastní rozvoj do koordinovaného systému lidského rozvoje, sdílet rozvojové příležitosti se zeměmi po celém světě, pokračovat ve spolupráci, podporovat budování společenství se společnou budoucností pro lidstvo a přinášet nové příspěvky ke vznešené věci lidského míru a rozvoje,« konstatoval Wang Wenpin.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy