Do ČSSD přecházejí desítky členů SOCDEM, zaznělo v Ústeckém kraji

Dnes na krajské radě ČSSD Ústeckého kraje přijala organizace většinu členů SOCDEM, kteří koncem měsíce března ukončili členství ve své straně a přešli do ČSSD. Přihlášky do ČSSD předal osobně předsedovi krajské organizace Janu Szantóvi bývalý předseda okresní organizace SOCDEM Litoměřicko Vladimír Vlk.

»Jsem moc rád, že skuteční sociální demokraté, kteří drží dlouhodobý program strany a odmítají takové nesmysly jako zákaz spalovacích motorů, zvyšování emisních povolenek, podporu migrace a podobně, přecházejí do našich řad. Tito lidé jsou stejně jako my srdcem sociální demokraté a společně se budeme snažit prosazovat program ČSSD jak v Evropském parlamentu, tak především v kraji po krajských volbách,« řekl předseda kraje Szantó. Přítomné nové členy přivítal místopředseda strany Petr Benda. »Mám radost, že vás opět vidím v ČSSD, přátelé, jsem přesvědčen, že v budoucnu vrátíme naši stranu na pozici, kterou vždy v našem Ústeckém kraji zaujímala. Jsme stranou práce a míru, a to chce přece celý náš kraj,« sdělil Benda.

»Naším odchodem v podstatě končí celá okresní organizace SOCDEM v Litoměřicích a co vím, tak i další okresy přemýšlejí o přechodu. Naše srdce prostě je v ČSSD pod vedením předsedy Jiřího Paroubka a její program je nám vlastní. Tady cítíme podporu svých myšlenek, a proto chceme k úspěchu strany přispět,« doplnil Vlk.

»Stejnou situaci jako v Ústeckém kraji vidím v celé republice, skuteční sociální demokraté přecházejí do naší strany, protože u nás cítí, že pokračujeme v programu, jaký znali a dlouhodobě prosazovali,« dokončila Jana Volfová, statutární místopředsedkyně, která se krajské rady zúčastnila.

ČSSD je nejstarší politickou stranou v zemi. Česká strana sociálně demokratická patřila od listopadu 1989 mezi ústřední politické síly spolu s ODS. Z jejích řad pocházeli předsedové vlády Miloš Zeman, Vladimír Špidla, Stanislav Gross, Jiří Paroubek a Bohuslav Sobotka. Nicméně ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2021 nepřekročila potřebnou pětiprocentní hranici a zůstala mimo parlament. Pod vedením Michala Šmardy se loni na jaře rozhodla změnit název na prosté Sociální demokracie a zkratku na SOCDEM. Následně v červnu se někdejší zkratky ČSSD ujala Jana Volfová, předsedkyně tehdejší České suverenity. 

(pk)

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

 1. V době vlády ČSSD– jeden úředník ministerstva financí a předseda vlády Sobotka -ČSSD převedli do svého vlastnictví víc než 40 000 t.zv. bytů OKD a předali je uhlobaronu Bakalovi Podle mne členové ČSSD oloupili víc než 80 000 lidí o jejich byty (předpoklad 2 lidé v jednom bytě) – 80 000 lidí je OKRESNÍ MĚSTO -tak volte ČSSD.
  —V době vlády ČSSD vyšel zákon o EXEKUTORECH – na batole, jehož rodiče nebo pěstouni platí za odpady na špatném místě, zakleknou, po jeho dosažení plnoletosti EXEKUTOR, advokáti, vyšší soudní úředník a členové ČSSD – volte
  ČSSD.
  —Jestli někdo ví, co udělala ČSSD obecně prospěšného , tak by to sem mohl napsat
  –Podle mne je většina členů ČSSD obyčejní podvodníci a lháři -ale možná lháři a podvodníci nejsou. O tom, kdo je lhář a podvodník rozhodují, na zákonech NEZÁVISLÍ soudci
  –V době, kdy měla většinu v parlamentu a tvořila vládu, mohla ČSSD bydlení pro chudé řešit (např. stavbou ubytovacích kapacit pro chudé a zrušením daní z těchto kapacit , zákony znemožnit rozkrádání a loupeže státních a městských bytů, úřednicemi a úředníky měst a krajů , stejně jako exekuce-přeložit a zveřejnit zákony o vymáhání pohledávek v jiných státech. ČSSD mohla ubytovací kapacity, které na ně převedla bezplatně armáda, předat BEZPLATNĚ nepříliš bohatým lidem nebo bezdomovcům.
  –—Ve sněmovně byl projednáván zákon, podle kterého , po krachu Všeobecné zdravotní pojišťovny bude VZP předána nejsilnější zdravotní pojišťovně na TRHU- tedy SOUKROMÉ ZAHRANIČNÍ pojišťovně-majiteli této pojišťovny. ( Státní VZP nemůže přirozeným způsobem zkrachovat ) .POSLANEC Rath se proti tomuto zákonu postavil- za několik dnů byl uvězněn. Poslanci KSČM a za čssd, až na jednoho, hlasovali pro vydání POSLANCE Ratha policistům a policistkám k uvěznění.
  –—ČSSD se pokusila předat část ČR, horu Cínovec , australským soukromým okupantům a kolonizátorům – tak volte
  —-Šmarda jako předseda Sociální demokracie demonstrativně volil , v prezidentských volbách, Petra Pavla. Co je třeba více dodávat k české Sociální

 2. Dnes mne nálada na krajské radě opravdu nabila. Prostě lidé na Ústecku jdou za značkou a Paroubkem

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy