ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí řeší neoficiální část kampaně koalice Pirátů a STAN před volbami do Sněmovny v roce 2021. Deníku N to potvrdil člen jeho vedení Jan Outlý. Úřad se zajímá o to, proč v novinách Náš region vycházely neoznačené PR komentáře a rozhovory s kandidáty Starostů. Piráti i Starostové uvedli, že o nich neměli tušení, neoficiální část kampaně by měli řešit na společném jednání začátkem příštího týdne, napsal server.

»Ano, úřad se texty v periodiku Náš region v minulosti zabýval a zabývá i v současné době,« sdělil webu Outlý.

Piráti a Starostové před sněmovními volbami objednávali přes mediální agenturu Mediatrix inzerci u vydavatelství A 11, pod které Náš region spadá. Tam se kromě řádně označené reklamy zakoupené Piráty a Starosty ale objevila i ta neoznačená.

Piráti tvrdí, že o neoznačených rozhovorech kandidátů STAN neměli tušení a neví, jak byly PR komentáře a rozhovory placeny. I proto chtějí od Starostů vysvětlit, kdo tuto neoficiální část kampaně financoval. STAN ale podle serveru ujišťuje, že to také neví.

Propagace Starostů v novinách Náš region zajímala také vyšetřovatele korupční kauzy Dozimetr. V dokumentech, se kterými se Deník N seznámil, policisté tvrdí, že se o inzerci hnutí měl postarat právě i nyní obviněný Zakaría Nemrah. Jednal s ním tehdejší volební manažer hnutí STAN Štěpán Hofman. Tvrdí, že s Nemrahem řešil jen oficiální inzerci, kterou si Piráti a Starostové v rámci kampaně objednali. Dodal, že v té době Nemrah nebyl trestně stíhaný.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here