Home Domácí Lipská burza, zbraně i média. Strana PRO odevzdala ve Sněmovně čtyři petice

Lipská burza, zbraně i média. Strana PRO odevzdala ve Sněmovně čtyři petice

Vedení neparlamentní strany PRO, která by však podle posledního průzkumu agentury SANEP překročila pětiprocentní hranici potřebnou pro vstup do Sněmovny, bylo dnes odevzdat k rukám tajemnice Petičního výboru PS PČR čtyři petice, které mohli lidé podepisovat u petičních stánků po celé České republice i při demonstracích na Václavském náměstí.

Tyto petice obsahují požadavky v oblasti energetiky, bezpečnosti, zahraniční politiky a svobody slova. Celé jejich znění si můžete přečíst zde. Mezi hlavní body patří odchod z lipské burzy, nevtahování naší země do války na Ukrajině, ukončení dodávek zbraní do tohoto konfliktu či zákaz cenzury či vymezení a kontrola objektivity a vyváženosti zpravodajství ve veřejnoprávních médiích.

»U všech petic se nám podařilo shromáždit výrazně vyšší počet podpisů, než ukládá zákon, a tak budeme díky vám mít možnost je přednést ve veřejném slyšení přímo na půdě Poslanecké sněmovny. Samozřejmě vám dáme včas vědět, kdy se tato událost uskuteční, a nepochybně pořídíme z celého jednání kompletní videozáznam. Jako vždy budeme neochvějně bránit zájmy vás, občanů České republiky,« uvedl směrem k občanům na sociální síti předseda strany PRO Jindřich Rajchl. Spolu s ním dnes petice odevzdali místopředsedové Petr Vacek a Alena Maršálková.

(pk)

FOTO – Facebook

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here