Home Domácí Místo vězňů budou v Říčanech silničáři a policisté

Místo vězňů budou v Říčanech silničáři a policisté

FOTO - ŘSD

V Říčanech u Prahy začalo bourání torza nedokončené věznice. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) tam začalo s přípravou území pro budoucí Středisko správy a údržby dálnic (SSÚD). Nové středisko bude mít na starost správu a údržbu východní části Pražského okruhu včetně úseků, které se teprve začnou stavět.

Rozestavěný vězeňský objekt hyzdil okraj Říčan přes 30 let. V roce 1989 se tehdejšímu vedení města podařilo přesvědčit ministerstvo spravedlnosti o zastavení výstavby vězeňského komplexu o ploše 80 000 metrů čtverečních. Od té doby betonový skelet chátral a pozemek byl zarostlý.

»Areál jsme získali od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Potřebovali jsme pozemek v těsné blízkosti D1, respektive Pražského okruhu v jihovýchodní části, který začínáme stavět v příštím roce,« uvedl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Podobných středisek má ŘSD po republice více než 20 a každé spravuje zhruba 50 kilometrů dálnic.

»Samotná realizace probíhá rychleji, takže je předpoklad, že demoliční práce budou dokončeny do konce letošního roku,« doplnil generální ředitel ŘSD ČR Radek Mátl. Náklady se pohybují kolem šesti milionů korun. Beton z demolice objektu bude nadrcen a použit v místě na zásypy a vyrovnávky terénu pro budoucí výstavbu. Ocel bude odkoupena zhotovitelem jako výzisk, ten si ji odveze k dalšímu využití.

Nové středisko se začne stavět v roce 2025 nebo 2026, hotovo by mělo být o dva roky později, tedy v roce 2027 nebo 2028. Odhadované náklady na stavbu budou kolem 300 miliónů korun.

Součástí SSÚD ŘSD Říčany, které vyroste na pozemku o rozloze čtyř hektarů, bude administrativní budova, garáže, sklady, opravny a dílny, sklad soli pro výrobu solanky, myčka vozidel, požární nádrž nebo čistírna odpadních vod. Část areálu SSÚD je pak určena pro samostatné oddělení dopravní policie s ubytovnou.

(zmk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here